Sposób na Walentynki

Sposób na Walentynki

14 luty to data, która niewątpliwie kojarzy się z sercami, czerwienią, miłosnymi kartkami, czekoladkami, ale przede wszystkim – z pozytywnymi emocjami. Warto zadbać o to, aby Walentynki były wyjątkowe, pełne radości i szczególnej atmosfery. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na spędzenie tego dnia w ciekawy sposób, z dala od zatłoczonych restauracji, kin i galerii handlowych, przesadnie akcentujących komercjalny charakter Walentynek.

Śniadanie

Warto zadbać o wyjątkowość tego dnia od samego rana, przygotowując poranne śniadanie. Największym zaskoczeniem będą potrawy, na których przyrządzenie zazwyczaj brakuje nam rano czasu. Doskonale sprawdzą się naleśniki, gofry, świeże croissanty. Do tego miód, ulubiony dżem, krem czekoladowy i aromatyczna kawa. Idealnym dopełnieniem całości będą kwiaty, odpowiednio ułożona zastawa oraz serwetki.

Na sportowo

Nieco mniej kaloryczny pomysł na 14 lutego – wyjście na łyżwy lub gokarty. Coraz bardziej modne stają się również wrotkarnie, gdzie można pojeździć na wrotkach w dyskotekowych rytmach.

Maraton filmowy

Aby uniknąć tłumów, które tego dnia wyjątkowo wypełnią kinowe sale, urządźcie sobie seans filmowy w domowym zaciszu. Wspólnie wybierzcie ulubione filmy, a do tego kinowy niezbędnik – popcorn, obowiązkowo w dużych, kolorowych pudełkach.

Coś dla dwojga

Zamiast osobistych prezentów – prezent dla dwojga. Do wyboru: kurs gotowania, kurs tańca, kurs języka obcego lub wspólny wyjazd. Połączenie przyjemnego z pożytecznym to idealna alternatywa dla typowo walentynkowych prezentów oraz okazja do spędzania większej ilości czasu razem.

Kolacja

Wspólne gotowanie zbliża i jest okazją do dobrej zabawy. Zamiast wyjścia do restauracji – zróbcie ulubione danie razem. Okazjonalne nakrycie stołu, czerwone wino oraz romantyczna muzyka w tle nadadzą kolacji wyjątkowego klimatu.


powrót