0

3 propozycje na zdrowe przekąski do pracy. Zadbaj o postanowienia noworoczne

3 propozycje na zdrowe przekąski do pracy pomogą Ci w utrzymaniu postanowienia noworocznego związanego ze zdrowym odżywianiem się. Sprawdź, co zabrać ze sobą do pracy, aby Twoje ciało dostawało to, czego potrzebuje.

Zdrowe przekąski do pracy – przede wszystkim rozsądek

Na początku warto pamiętać o tym, że trudno mówić o ogólnie zdrowej żywności. Najważniejsza jest przede wszystkim zróżnicowana, zbilansowana dieta, czyli najlepiej taka, która jest zgodna z aktualnymi naukowymi wytycznymi. To oznacza, że to, czy dany produkt jest zdrowy, czy niezdrowy zależy raczej od jego proporcjonalnego udziału w diecie. Z tego powodu posiłki warto planować, dbając o odpowiedni balans wszystkich składników odżywczych.

1. Zdrowa przekąska do pracy? Zacznij od owoców

Zdrową przekąską do pracy, która na dłużej zasyci Twój głód i powstrzyma Cię przed sięganiem po produkty z dodatkiem przetworzonego cukru prostego, będą owoce. Postaw na swoje ulubione. Możesz wziąć do pracy np. jabłko, banany, truskawki czy borówki. Nie tylko pomogą one zaspokoić głód, ale również uzupełnią Twój organizm o niezbędne do funkcjonowania witaminy. Ponadto większość z nich posiada pewne ilości błonnika, dzięki któremu na dłużej pozostaniesz syty.

2. Coś do chrupania w pracy – zapiekane szparagi

Dobrym rozwiązaniem będzie również wzięcie do pracy przygotowanego, chrupiącego dania, które można jeść małymi partiami. Dlatego sprawdź przepis na zapiekane szparagi z pomidorami koktajlowymi. Choć najlepsze są w sezonie, można dostać je w części sklepów przez cały rok. Warto się w nie zaopatrzyć, ponieważ są szybkie w przygotowaniu i zdrowe.

3. Muffinki – zdrowe i pożywne przekąski do pracy

Możesz również przygotować sobie muffinki do pracy. Istnieje bardzo wiele ciekawych przepisów, które możesz wykorzystać i sprawić, by danie było jak najzdrowsze. Dopasujesz je też bez większych problemów do Twoich aktualnych potrzeb, jeśli chodzi o ilość kalorii. Możesz sprawdzić na przykład jajeczne muffinki z dodatkiem szpinaku oraz boczku. Weź ich do pracy więcej – Twoi koledzy na pewno to docenią! Przygotujesz je w foremkach SMART.

Pamiętaj o zasadzie dietetycznej 80:20

Według zasady dietetycznej 80:20, zdrowy organizm powinien sobie bez problemu poradzić z dietą, w której ok. 20% produktów nie jest uznawana za w pełni odżywcza. Dlatego też, jeśli np. zapomnisz jedzenia do pracy, albo po prostu nie masz czasu na przygotowanie posiłku, nic się nie stanie, jeśli raz na jakiś czas kupisz mniej zdrową przekąskę. Istotne jest po prostu, aby tego typu sytuacje zdarzały się możliwie rzadko. Nie warto pozwalać sobie na rutynowe kupowanie np. słodkich przekąsek z dużym dodatkiem cukru.

 

Szykując zdrowej przekąski do pracy, kieruj się również swoimi własnymi preferencjami smakowymi. Dania mają być zdrowe, ale warto postawić też na takie, które jesz z ochotą. Dlatego warto wypunktować sobie zdrowe produkty, po które sięgasz z chęcią i to właśnie wokół nich zbudować swoją dietę. Przekąski możesz zabrać ze sobą do pracy w pojemnikach SMART.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności