0

3 triki, które pozwolą Ci pozbyć się zbędnych kilogramów

Nie sztuką jest schudnąć, pozostając na rygorystycznych dietach, podczas których przez większość czasu nie mamy energii, jesteśmy głodni i poirytowani. Najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem dla zdrowia jest wprowadzenie w naszym życiu kilku prostych zasad dotyczących codziennego odżywiania i wypracowanie odpowiednich nawyków żywieniowych.

Jedz śniadanie

Jedzenie porannego posiłku jest niezwykle istotne i wpływa pozytywnie na pracę organizmu podczas całego dnia. Pamiętajmy, że noc to czas głodówki dla naszego żołądka, nie spożywamy wtedy żadnych posiłków, dlatego rano powinniśmy zawsze dostarczać jak najwięcej energii i składników odżywczych, aby organizm mógł funkcjonować prawidłowo. Niedostarczanie odpowiedniej porcji pożywienia negatywnie wpływa na nasze zdrowie oraz samopoczucie, a skutki mogą być widoczne od razu, lub pojawić się dopiero za jakiś czas. Rezygnowanie ze śniadań może wpływać na wystąpienie zaburzeń metabolicznych, a w konsekwencji na zwiększenie ryzyka pojawienia się chorób sercowo-naczyniowych i cukrzycy. Dodatkowo, nie unikajmy śniadań, myśląc, że w ten sposób zaoszczędzimy sobie trochę spożywanych kalorii, ponieważ efekt jest zgoła odwrotny. Z każdą godziną będziemy stawać się coraz bardziej wygłodniali, a gdy nadejdzie pora obiadowa prawdopodobnie zjemy o wiele większą i bardziej kaloryczną porcję. Dlatego z rana zapewnijmy sobie odpowiednią dawkę błonnika, produktów zbożowych oraz owoców, aby z energią rozpocząć poranek, a w ciągu dnia spożywać podobnej wielkości posiłki.

Sprawdź przepis na pyszne omlety.

Zadbaj o posiłki wysokie w białko

Białko pomaga nam w spalaniu tłuszczu podczas spoczynku. Jak to możliwe? Otóż, białko przyśpiesza naszą przemianę materii – organizm, aby je strawić potrzebuje o wiele więcej energii, niż w przypadku spalania tłuszczu lub węglowodanów. Dodatkowo, białko jest budulcem naszych mięśni, które odgrywają kluczową rolę podczas ćwiczeń fizycznych i starań o nienaganną sylwetkę. Odpowiednio odżywione mięśnie pozwolą na szybszą regenerację po wysiłku oraz zapewnią bardziej efektywny kolejny trening. Co więcej, produkty wysokobiałkowe pozwalają być sytym przez długi czas. Zadbajmy, aby nasza dieta była wysoka w białko i składała się z różnorodnych produktów – ryb, drobiu, nabiału i warzyw strączkowych. Starajmy się tak planować posiłki, aby w każdym z nich znalazły się produkty bogate w białko.

Sprawdź przepis na bogate w białko babeczki ze szpinakiem

Pij dużo wody

Pamiętajmy, aby odpowiednio nawadniać swój organizm przez cały dzień. Woda powinna być głównym składnikiem naszej diety, ponieważ pozytywnie wpływa ona na stan naszego zdrowia, pomaga w walce z redukcją tkanki tłuszczowej, oczyszcza nasz organizm ze szkodliwych toksyn i niepotrzebnych substancji, a dodatkowo nie zawiera cukru, a tym samym kalorii. Regularne picie wody poprawia nasz metabolizm – zwłaszcza, gdy jesteśmy na czczo, czy właśnie kładziemy się spać. Z drugiej strony, gdy pijemy wodę przed posiłkiem, zapewniamy sobie uczucie sytości, a w konsekwencji jesteśmy w stanie pohamować swój nadmierny apetyt i ograniczyć ilość przyswajanych kalorii. Uważajmy na mylne uczucie głodu – organizm często w  taki sposób sygnalizuje nam niedostateczny poziom wody w organizmie. Sięgnijmy wtedy po szklankę wody, zamiast kaloryczną przekąskę. Nie zapominajmy również, że woda zwiększa wydajność naszego organizmu podczas ćwiczeń fizycznych, co wpływa niezwykle korzystnie na poprawienie efektywności naszego odchudzania. 

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności