0

Co zabrać ze sobą na długi spacer? Nie zapominaj o przekąskach

Ruch to zdrowie, a spacery są przystępne i dostępne dla wielu osób. Jeśli lubisz zwiedzać swoją okolicę, na pewno wiesz, że w trakcie takiego marszu również można się zmęczyć. Co zabrać ze sobą na długi spacer, aby ten czas spędzony poza domem był jeszcze przyjemniejszy?

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Wychodząc nawet na krótki spacer, musisz zadbać o swoje bezpieczeństwo. Warto zawsze brać ze sobą torbę bądź plecak, w którym będzie znajdować się podstawowa apteczka zawierająca plastry, czy gazę. To bardzo ważne, dlatego że na zewnątrz łatwo o skaleczenie, które warto jak najszybciej oczyścić i zabezpieczyć.

Warto mieć też ze sobą nawet niewielką latarkę oraz gwizdek. Ten pierwszy przedmiot przyda się, jeśli złapie Cię zmrok. Choć obecnie niemal wszyscy mają latarkę w telefonie to w alarmowej sytuacji lepiej oszczędzać baterię. Ponadto zwykle mają one dużo słabszą moc. Z kolei gwizdek będzie pomocny, jeśli zgubisz się i będziesz musiał wezwać pomoc. Jego wysoki dźwięk jest słyszalny z daleka, dzięki czemu hipotetyczna ekipa ratunkowa będzie w stanie łatwiej Cię zlokalizować.

Nawadniaj organizm w trakcie spaceru

Spacer, zwłaszcza w upalny dzień, również może być znaczącym wysiłkiem fizycznym. Dlatego kluczowe jest, aby w trakcie nie zapominać o nawadnianiu organizmu. Latem warto mieć ze sobą zimną wodę. Aby na dłużej zachowała swoją temperaturę, wybierz termiczny pojemnik, np. butelkę AMBIENTE.

Z kolei zimą ciepły napój rozgrzeje Twój organizm i sprawi, że będziesz miał siłę i chęci na dalsze spacery. Wtedy warto postawić na herbatę owocową, czy napar ziołowy. Możesz go wziąć ze sobą w termosie ASSIST 1,2 l bądź w kubku 0,3 l lub 0,5 l.

Przekąski na spacerze

W trakcie spaceru warto pamiętać również o przekąskach, szczególnie jeśli planujesz spędzić na dworze kilka godzin. Przydadzą się do tego pojemniki SMART. Wykonane z wytrzymałego szkła, dobrze nadadzą się do niezbyt wymagających fizycznie pieszych wędrówek. Możesz do nich zapakować muffinki, spring rollsy czy chipsy zrobione z jabłek.

Scyzoryk – warto mieć go przy sobie

W Twoim ekwipunku powinien znaleźć się scyzoryk, np. ASSIST 12-funkcyjny. Nie zajmuje on zbyt wiele miejsca, a może pomóc w wielu sytuacjach. Zarówno tych codziennych, jak i tych, w których potencjalnie zagrożone jest Twoje bezpieczeństwo. To powinien być nieodłączny element wyposażenia każdego wielbiciela pieszych wędrówek.

 

Spacery to samo zdrowie i doskonały sposób na relaks na łonie przyrody. Kluczowe jest jednak to, aby zachować w ich trakcie ostrożność, odpowiednio przygotowując się do wyjścia. Dzięki temu będziesz bezpieczny, a samo spacerowanie będzie jeszcze lepiej spędzonym czasem.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności