0

Drewniana lampa w jadalni – zainspiruj się

Drewniana lampa w jadalni może być naprawdę wspaniałym dodatkiem, wokół którego możesz zbudować cały wystrój wnętrz. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze i jakie dodatki dobrać do takiego pomieszczenia? Zadbaj o odpowiednią zastawę stołową.

Drewniana lampa w jadalni – czy to bezpieczne?

Jeśli wybierzesz drewnianą lampę, warto postawić na ledowe żarówki, które niemal się nie nagrzewają. Co prawda nawet w przypadku klasycznych żarówek ryzyko pożaru niemal nie istnieje, jednak warto w tym przypadku po prostu zwrócić na to uwagę. Ponadto lepiej nie wybierać drewnianej lampy do pomieszczeń ze starą instalacją. W przypadku nowego budownictwa nie musisz się tym jednak przejmować i bez obaw możesz wybrać jeden z dostępnych na rynku modeli.

Czy drewniana lampa w jadalni to dobry wybór?

Naturalne drewno pasuje do wielu wnętrz i kompozycji, dlatego jak najbardziej tak! Na dodatek takie lampy są w dalszym ciągu niezbyt często spotykanie. To sprawi, że Twoje wnętrze zyska nietuzinkowy charakter, a wokół takiego elementu możesz zbudować cały wystrój wnętrza. Wybierając lampę, zwróć uwagę na jej kolor oraz kształt. Mogą się one znacznie różnić zależnie od modelu, a co za tym idzie, pasować do różnych stylów wnętrz.

Pamiętaj, aby stawiać wyłącznie na lampy wykonane z naturalnego drewna. Cechuje je wyjątkowy charakter, wynikający z tego, że każda sztuka w konkretnym modelu będzie się od siebie nieco różnić. W końcu układ słojów drewna, czy też nawet jego odcień jest niepowtarzalny!

Z czym dobrze komponuje się drewniana lampa?

Drewno doskonale komponuje się z wieloma materiałami i teksturami. To czyni je niezwykle uniwersalnym. Dlatego drewniana lampa sprawdzi się zarówno w jadalni pełnej białych mebli, szkła, metalu czy nawet betonu.

Oczywiście możesz również łączyć drewno z drewnem, jednak w takim przypadku zwróć szczególną uwagę na to, aby odcień lampy pasował do pozostałego drewna. Nie musi być identyczny, zwłaszcza jeśli wybierasz drewniany żyrandol. Ponieważ ten będzie znajdował się z dala od pozostałych mebli, różnica nie będzie widoczna od razu gołym okiem.

Drewniana lampa – do jakiego stylu pasuje?

To, do jakiego stylu będzie pasowała drewniana lampa, zależy od jej konkretnego modelu. Jednak bez wątpienia takie żyrandole będą doskonale komponować się do naturalnych wnętrz w stylu boho. Podkreśli ona wyjątkowy charakter takiego pomieszczenia. Może też stanowić przełamanie w pomieszczeniu w stylu industrialnym. Tam, gdzie króluje beton oraz metalowe elementy, naturalna lampa będzie stanowiła ten lżejszy element o ciekawej teksturze.

Lampy drewniane w jasnych kolorach będą idealnie komponować się z wnętrzami w stylu skandynawskim, zaś te o nieco bardziej wymyślnych kształtach i np. ręcznych rzeźbieniach w drewnie mogą sprawdzić się w pomieszczeniach rustykalnych oraz retro. Takie lampy wyglądają też bardzo dobrze w połączeniu z luksusowymi meblami wysokiej jakości, wykonanymi z naturalnego drewna.

Zastawa stołowa przy drewnianej lampie w jadalni

Tworząc zastawę stołową w jadalni, w której znajduje się drewniana lampa, możesz do niej nawiązać, wybierając np. bieżnik z drewnianymi elementami. Dzięki temu stworzysz spójny wystrój wnętrza. Możesz również postawić na drewniane elementy na stole, np. solniczka oraz młynek do pieprzu NATUR mogą doskonale komponować się z taką lampą, zwłaszcza we wnętrzach w stylu industrialnym oraz skandynawskim.

Do kształtu lampy możesz nawiązać również poprzez odpowiednio dobrany kształt sztućców oraz talerzy. Na przykład, jeśli posiadasz lampę nawiązującą do stylu rustykalnego bądź vintage, postaw na linię RETRO, zaś do nowoczesnego wnętrza bez wątpienia będzie pasowała linia FLOW.

Nie bój się odrobiny szaleństwa w wystroju jadalni

Drewniana lampa może nie być najbardziej typowym wyborem do wnętrza, jednak to właśnie takie rozwiązania sprawią, że Twoje wnętrze będzie pozytywnie zadziwiać wszystkich gości. Dlatego warto skusić się na odrobinę takiego szaleństwa. Jeśli wszystko przemyślisz i dobrze dobierzesz dodatki, to takie pomieszczenie będzie zachwycać przez lata. 

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności