0

Jakie noże do kuchni w niewielkim mieszkaniu?

Mieszkania młodych ludzi zwykle nie są zbyt duże. To zmusza do postawienia na minimalizm i ergonomiczne rozwiązania. Jakie noże wybrać do kuchni w niewielkim mieszkaniu? Sprawdź, jakie modele GERLACH sprawdzą się u Ciebie najlepiej!

Jakość na pierwszym miejscu

W niewielkim mieszkaniu zmieścisz jedynie ograniczoną liczbę przedmiotów. Dlatego warto postawić na ich jakość. Dobre noże kuchenne powinny być wykonane ze stosunkowo twardej stali nierdzewnej. Dzięki temu zostaną z Tobą na dłużej.

Uznaje się, że standardowe noże kuchenne mają twardość na poziomie od 52 HRC w skali Rockwella w górę. Wpływa to na wolniejsze tępienie się stali, ale należy pamiętać, że im twardsze, tym bardziej łamliwe mogę być. Z tego powodu w przeciętnej kuchni zwykle nie używa się narzędzi o twardości powyżej 58 HRC.

Jakie noże do szuflady w niewielkim mieszkaniu?

Jeśli posiadasz ograniczoną powierzchnię blatu bądź po prostu nie lubisz, gdy coś na nim stoi, lepiej postawić na pojedyncze noże, które zmieszczą się do szuflady. Wyposażając mieszkanie, warto postawić na noże SMART COLOR. Są niewielkie, poręczne i wyjątkowo ostre. Dzięki temu doskonale pasują do kawalerek czy mikro apartamentów. Z ich pomocą obierzesz i pokroisz warzywa.

Warto jednak kupić również przynajmniej jeden większy nóż. Będzie on doskonały do siekania warzyw i krojenia mięs. Możesz wybrać nóż szefa kuchni, np. z linii NATUR, DECO BLACK czy PRECISION. Ciekawym wyborem może być również nóż santoku (np. z linii SMART GREY lub STYLE). Posiada on wyprofilowane ostrze, dzięki czemu nie przyklejają się do niego wilgotne warzywa. Jest idealny do krojenia ryb.

Noże w szufladzie możesz przechowywać w organizerze NATUR.

Jakie noże w bloku w niewielkim mieszkaniu?

Wybierając idealne noże w bloku, warto zadać sobie pytanie, gdzie będą stały. Jeśli chcesz przeznaczyć na nie miejsce na podwyższeniu, np. półce na wysokości Twojej głowy, dobrze jest wybrać komplet z deską magnetyczną, np. AMBIENTE MAGIETIC. To pozwoli na wygodne sięganie po noże, nawet jeśli stoją w niezbyt poręcznym miejscu.

Z kolei, jeśli wolisz postawić na standardowy blok, dobrze jest wybrać model, który pozwoli na przechowywanie w nim nie tylko noży z kompletu, ale również innych, które w międzyczasie zakupisz. W takiej sytuacji lepiej nie stawiać na bloku z otworami dopasowanymi pod konkretne noże, a na takie, których wypełnienie będzie dobrze się dopasowywać. W ofercie GERLACH takie bloki posiadają noże z linii SMART oraz AMBIENTE (dostępne wyłącznie na stronie internetowej).

Pamiętaj, aby dbać o noże

Jeśli chcesz, by Twoje noże długo Ci służyły, musisz o nie dbać w odpowiedni sposób. Przede wszystkim dbaj o ręczne mycie za pomocą delikatnej gąbeczki. Nie używaj zmywarki, ponieważ może ona doprowadzić do tępienia się ostrza, a w przypadku drewnianych modeli do nasiąknięcia drewna wodą.

Nie zapominaj również o regularnym ostrzeniu noży. Warto robić to za pomocą bezpiecznej ostrzałki, np. z linii GRANITEX. Pamiętaj, by wykonywać tę czynność na desce (np. NATUR BOARD), ponieważ w trakcie tej czynności można łatwo zahaczyć o blat. 

Zadbane noże, które są odpowiednio dobrane do mieszkania i indywidualnych potrzeb sprawią, że gotowanie będzie prawdziwą przyjemnością. Dlatego warto poświęcić chwilę na to, aby zakupić idealny model dla siebie!

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności