0

Kiedy kupić metalowe sztućce dla dziecka?

Dzieci rosną jak na drożdżach i nim się obejrzysz, Twoja pociecha będzie już samodzielnie jeść. Kiedy warto kupić pierwsze metalowe sztućce dla dziecka? I w jakim wieku maluch może  ich używać?

Kiedy dziecko może używać metalowych sztućców?

Każdy maluch rozwija się inaczej. Dlatego do dzieci należy podchodzić indywidualnie i wprowadzać naukę używania poszczególnych przedmiotów wtedy, kiedy będą na to gotowe. Metalowe sztućce można zacząć wprowadzać w chwili, w której dziecko już pewnie trzyma te z tworzyw sztucznych. Są one cięższe i twardsze, dlatego maluch musi mieć już w miarę stabilny chwyt.

Często optymalnym wiekiem na wprowadzenie metalowej łyżki jest pierwszy rok życia. Następnie należy powoli wprowadzać widelec, a na końcu nóż. Warto nauczyć dziecko korzystania z niego, nim zacznie uczęszczać do przedszkola, czyli do ok. 3 roku życia.

Kiedy warto kupić metalowe sztućce?

Metalowe sztućce możesz nabyć już w pierwszych miesiącach życia dziecka. Dzięki temu będzie można oswajać z nim malucha już wcześniej, nim zacznie używać ich na co dzień. Możesz wplatać je do zabaw, także tych sensorycznych. Pamiętaj jednak, że małe dzieci powinny zawsze bawić się pod opieką osób dorosłych!

Pamiętaj, aby wybierać wyłącznie sztućce wykonane z bezpiecznych materiałów. Ważne jest to, by sztućce nie zawierały szkodliwych substancji i aby były dopuszczone do kontaktu z żywnością. Nie kupuj modeli, których pochodzenie i jakość wzbudzają wątpliwości.

Kup sztućce GERLACH na wyjątkowe okazje

Sztućce GERLACH dla dzieci doskonale sprawdzą się jako prezent na wyjątkowe okazje, takie jak chrzciny, pierwszy rok życia dziecka czy pierwsza komunia. To użyteczny prezent, który zostanie z maluchem na wiele długich lat.

W naszej ofercie znajdziesz trzy modele, które są uwielbiane przez najmłodszych: z wygrawerowanymi pieskami i kotkami oraz z kolorowymi zwierzątkami. Każdy komplet jest zapakowany w eleganckie, ozdobne pudełko i zawiera cztery sztućce: łyżkę, łyżeczkę, widelec oraz nóż.

Każdy z modeli pozwala na wybór opcji grawerowania. Dzięki temu możesz spersonalizować prezent w wyjątkowy sposób, np. dodając imię dziecka, jego datę urodzenia, czy ważne dla niego słowa.

Sztućce GERLACH wykonane ze stali 18/10 są objęte wieczystą gwarancją.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności