0

Sztuka obdarowywania, czyli jakie prezenty lubimy dostawać od najbliższych

Prezenty na święta i inne okazje to bardzo ważny element każdej celebracji, do którego przywiązujemy wielką uwagę. Zastanawiamy się o czym marzy nam bliska osoba, pięknie pakujemy podarunki, aż wreszcie cieszymy się z uśmiechu i wdzięczności obdarowanej osoby.

Czas wybrać się na zakupy!

Coraz częściej szukając idealnego prezentu wybieramy zakupy online, zamiast wyprawy do zatłoczonego centrum handlowego. Nie rzadko oferty internetowe mogą pochwalić się bogatszym asortymentem oraz niższymi cenami, niż te w sklepach tradycyjnych. Na same podarunki wydajemy sporo, nie jesteśmy rozrzutni, ale również nie oszczędzamy, chcąc obdarować najbliższe nam osoby: partnera, rodzeństwo, rodziców, dzieci i przyjaciół. Jeśli cofniemy się pamięcią wstecz do czasów, gdy półki świeciły pustkami, przypomnimy sobie niezwykłą radość z otrzymanych prezentów, najczęściej były to szaliki, czapki, rękawiczki, słodycze lub drobne kosmetyki - symbole ówczesnego luksusu, prawie nieosiągalnego na co dzień. Dzisiaj kupowane prezenty różnią się diametralnie od tych z przeszłości.

Gerlach na prezent

Jaki prezent najbardziej ucieszy naszych najbliższych?

Ponieważ bardzo ważnym dla nas jest, aby prezent był trafiony, zastanawiając się nad zakupem odpowiedniej niespodzianki, stawiamy przede wszystkim na klasyczne i sprawdzone pomysły: kosmetyki, elektronika, książki, płyty muzyczne, perfumy oraz ubrania. Mężczyźni najczęściej wybierają sprzęt elektroniczny, kobiety kosmetyki pielęgnacyjne, chociaż ten stereotypowy trend zaczyna się zmieniać, gdyż kobiety równie chętnie decydują się na tablety, smartphony, smartwatche lub czytniki. Gdy pragniemy, aby nasze prezenty zachwycały swoim wyglądem, wybieramy perfumy lub zegarki, a gdy ważnym dla nas jest, aby upominki były praktyczne i pomocne na co dzień, wtedy sięgamy na przykład po zestawy narzędziowe. Często ciekawy design idzie w parze z funkcjonalnością jak choćby w przypadku eleganckich sztućców z wysokiej jakości stali nierdzewnej lub designerskich akcesoriów kuchennych.

Gerlach na prezent

Na zdjęciu: sztućce Deco

Konsumujemy, czy celebrujemy?

Wydawać by się mogło, że wraz z takim dobrobytem panującym w sklepach, święta i inne okoliczności kojarzyć się mogą głównie z otrzymywaniem prezentów. Jednak wciąż od upominków dla większości z nas ważniejsze są obchodzone tradycje i spotkania z bliskimi. Co ciekawe, nie tylko samo dawanie prezentów jest dla nas ważne, ale również okazywanie szacunku, wdzięczności i życzliwości, które tenże upominek symbolizuje - nasze zaangażowanie, troska i poświęcona uwaga ukryte są właśnie w tym pięknie zapakowanym prezencie. To emocje towarzyszące podczas wymyślania, tworzenia i wręczania samego prezentu są równie istotne jak uczucia przeżywane przez obdarowaną osobę.

Stwórz wyjatkowy prezent z marką Gerlach

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności