0

Trendy wnętrzarskie 2020

Stoisz przed wyzwaniem odświeżenia lub wyremontowania i umeblowania kuchni? Jeśli tak, zapoznaj się z najnowszymi trendami na nadchodzący rok. Poznaj inspirujące kolorystyki, materiały, dodatki i meble, które zupełnie odmienią Twoje wnętrze.

Ład i porządek

Od dłuższego czasu w wystroju wnętrz zapanowała moda na doskonałą organizację przestrzeni. W sezonie 2020 również kierujmy się tą zasadą podczas urządzania naszego mieszkania. W wielu magazynach wnętrzarskich możemy zauważyć jak poszczególni projektanci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych rozwiązań, które pomogą nam zachować ład i porządek w mieszkaniu – pojemników, które umieścimy nawet w najmniejszych i najtrudniejszych domowych zakamarkach, czy wysokich szafach od sufitu po samą podłogę, które zmieszczą jeszcze więcej naszych rzeczy.

Popularny obecnie minimalistyczny lifestyle zachęca do ograniczenia posiadania niepotrzebnych przedmiotów. Głównym hasłem minimalizmu jest przydatność i funkcjonalność. Każda rzecz, oprócz tej dekoracyjnej, powinna mieć przede wszystkim użyteczną funkcję – w pięknych, czarnych lakierowanych garnkach zdobiących blat kuchenny codzienne gotujemy, czy też podnóżek faktycznie zapewnia nam bardziej komfortową pozycję podczas siedzenia. Bibeloty, nieużywane kieliszki w przeszklonych szafach, ceramiczne figurki, fotel, na którym nikt nie siedział od lat, lampa, która nie była od dawna zapalana– takich przedmiotów nie znajdziemy w minimalistycznym wnętrzu.

Ciepła kolorystyka

Modne kolory we wnętrzach to przede wszystkim brązy, beże i szarości. Monochromatyczność wnętrz będziemy przełamywać złotymi lub miedzianymi dodatkami – misami, wazonami lub donicami. Aby urozmaicić design naszego mieszkania postawmy na wciąż modne, rozwiązania, jakimi są czarne, granitowe lub marmurowe powierzchnie. Do ocieplenia wizerunku domu zastosować możemy również ciemne drewno z eleganckim matowym wykończeniem.

Zestaw garnków Prime

Na zdjęciu: zestaw garnków Prime

Postaw na jakość

Kolejnym atutem minimalistycznego podejścia w wystroju wnętrz jest skupianie się na jakości materiałów i sposobie wykonania mebli oraz dodatków. Zwłaszcza podczas wybierania parkietu, płytek kuchennych czy łazienkowych, blatów i mebli stawiajmy na szlachetne materiały – marmur, kwarc, dąb. Będziemy mieli gwarancję wytrzymałości i solidności na lata.

Retro vs. Nowoczesność

Retro vs. Nowoczesność jest niezwykle ciekawym trendem na 2020 rok. Bazuje on na łączeniu elementów nowoczesnych i prostych z tymi o stylistyce vintage. Pięknym rozwiązaniem jest stworzenie wnętrza, gdzie spójnie i harmonijnie łączymy ze sobą nowo zakupione meble w minimalistycznym stylu z antykami, które znaleźliśmy w komisie czy na targu staroci. Bogato zdobiony, mosiężny żyrandol wiszący nad prostym, dębowym stołem, odrestaurowany fotel obok nowoczesnej kanapy lub kuchnia w stylu vintage z nowoczesnym wyposażeniem kuchennym sprawdzi się w tym przypadku doskonale.

Zestaw garnków Prestige PlusNa zdjęciu: zestaw garnków Prestige Plus

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności