Jak przygotować krewetki? To wcale nie jest takie trudne! Są one coraz łatwiej dostępne w różnych sklepach, dlatego warto dać szanse tym owocom morza i wprowadzić je do swojej codziennej kuchni. Do przygotowania dania na pewno przyda Ci się wysokiej jakości patelnia z nieprzywierającą powłoką. Dzięki niej smażenie będzie zdecydowanie wygodniejsze.
Co jest potrzebne do przygotowania krewetek?
- 250 g krewetek mrożonych
- 3 ząbki czosnku
- Papryczka chilli
- 2 łyżki masła
- ¼ szklanki łyżki białego wina
- Natka pietruszki
- Sól pieprz do smaku
- Świeża bagietka
Jak przygotować krewetki?
Obierz czosnek i drobno go posiekaj. Opłucz świeżą natkę pietruszki i poszatkuj np. za pomocą tasaka NATUR. Rozmrożone krewetki opłucz pod zimną wodą i usuń pancerzyki z ogonków. Możesz również wybrać obrane już wcześniej krewetki.
Na patelni GRANITEX z powłoką ceramiczną rozgrzej masło. Następnie dodaj do niego czosnek i smaż na średnim ogniu przez 3 minuty, cały czas mieszając. Do mieszania polecamy akcesoria NATUR.
Gdy będzie już gotowy, dodaj krewetki oraz białe wino. Następnie dopraw je chilli, solą i pieprzem. Całość duś na patelni przez 10 minut od czasu do czasu mieszając.
Gotowe krewetki posyp świeżą natką pietruszki i podawaj z chrupiąca bagietką.
Czym są krewetki?
Krewetki to skorupiaki, które żyją zarówno w słodkich, jak i słonych wodach. Najpopularniejszym gatunkiem na świecie jest krewetka północna, która jest również najczęściej hodowana na mięso. Co ciekawe, jeszcze w latach 50. XX wieku największe znaczenie gospodarcze miała granela pospolita, jednak ten trend uległ zupełnej zmianie.
Czy opłaca się przygotowywać mrożone krewetki?
Co zaskakujące, jak najbardziej tak. Mrożone krewetki nie tracą aż tak bardzo swojego smaku i wartości odżywczych, jak niektóre inne owoce morza. Z tego powodu bez obaw można z nich korzystać nawet jeśli w okolicy nie ma hodowli lub łowisk.
Gdzie spożywa się najwięcej owoców morza?
Najwięcej owoców morza spożywa się w krajach śródziemnomorskich oraz na terenach australijskich, gdzie prawdopodobnie były bardzo istotnym elementem diety ludzi z epoki kamienia.