0

Duża butelka na wodę nie tylko dla aktywnych. Czemu warto?

Duża butelka na wodę to doskonały zakup nie tylko dla aktywnych osób. Dlaczego warto ją mieć przy sobie? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze!

Duża butelka na wodę – dlaczego warto nawadniać organizm?

Zdrowy, dorosły człowiek powinien pić ok. 2 l płynów dziennie. To pozwala na odpowiednie funkcjonowanie organizmu i pozwala zapobiegać rozwojowi części chorób. Ponadto osoby, które piją dużo wody, rzadziej odczuwają głód, a co za tym idzie, mają mniej problemów z utrzymaniem odpowiedniej masy ciała.

Odwodnienie organizmu może prowadzić do szeregu negatywnych skutków:

  • zmniejsza zdolność do wysiłku fizycznego;
  • zmniejsza wytrzymałość mięśniową;
  • zmniejsza wydolność aerobową;
  • doprowadza do zaburzenia świadomości;
  • upośledza sprawność mechanizmów termoregulujących (co może doprowadzić do np. hipotermii);
  • dochodzi do zaburzeń gospodarki elektrolitowej;
  • i wiele, wiele innych,

Z tego powodu zawsze należy mieć dostęp do świeżej wody pitnej. Nawet jeśli nie uprawiasz sportów, nie traktuj tego po macoszemu i nawet w trakcie długiego spaceru miej ze sobą butelkę pełną świeżej wody.

Ekstremalne temperatury są szczególnie niebezpieczne

Butelkę wody należy mieć przy sobie zawsze, ale absolutnie niezbędna jest w sytuacjach, w której wokół panują ekstremalne temperatury, zarówno te niskie, jak i wysokie. W mrozie łatwo zapomnieć o napiciu się czegoś, z kolei w upalne dni organizm szybko wypaca płyny, chłodząc się. Dlatego niezwykle ważne jest wówczas uzupełnianie płynów. Dotyczy to także osób, które nie są szczególnie aktywne.

Dla swojego własnego bezpieczeństwa zaopatrz się więc w wygodną butelkę, która zawsze pozwoli Ci sięgnąć po wodę lub inny ulubiony napój.

Duża butelka na wodę – na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru?

Wybierając odpowiednią butelkę na wodę, zwróć uwagę na jej jakość. Powinna być stworzona z bezpiecznych dla zdrowia materiałów, czyli m.in. takich, które nie powodują migracji niebezpiecznych substancji.

Możesz postawić na produkt z bezpiecznego plastiku, który jest lekki i pozwala na wygodne przenoszenie butelki, jednak nie jest szczególnie ekologiczny. Ponadto takie produkty stosunkowo szybko się zużywają. Mogą pojawiać się na nich niezbyt estetyczne zarysowania, a materiał może przejmować zapachy napojów. Przez to jeśli raz będziesz miał ochotę, aby zabrać ze sobą mrożoną herbatę do pracy czy na spacer, woda z butelki może nią jeszcze przez długi czas smakować.

Z tego powodu znacznie trwalszym i bardziej ekologicznym rozwiązaniem jest butelka ze stali nierdzewnej. Jest trwała i odporna na stłuczenia, co sprawia, że wytrzyma dłużej, niż np. butelka wykonana ze szkła. Taki materiał nie przejmuje również zapachów i może być wszechstronnie użytkowany przez długi czas.

Butelka na wodę ze stali nierdzewnej – postaw na jakość

Jeśli szukasz butelki na wodę wysokiej jakości, wybierz model AMBIENTE o pojemności 0,5 l. Jej nowoczesny i ergonomiczny kształt sprawia, że nie tylko doskonale się prezentuje, ale również dobrze mieści się w plecaku czy torebce. Doskonale sprawdzi się zarówno na spacer, górską wycieczkę czy do pracy.

Ponadto dzięki zastosowaniu podwójnych ścianek, pomiędzy którymi znajduje się próżnia, butelka wykazuje właściwości termiczne jak termos. Dzięki temu chłodna woda zachowa swoją temperaturę na dłużej, a w chłodne dni będziesz mógł zabrać na spacer swój ulubiony ciepły napój, dzięki któremu się rozgrzejesz.

Jeśli szukasz większej pojemności, sprawdź termos AMBIENTE o pojemności 1 l, lub termos ASSIST o pojemności 1,2 l, w których również możesz zabrać ze sobą wodę.

Duża butelka na wodę na co dzień

Duża butelka na wodę zawsze powinna znajdować się w Twoim plecaku czy torbie. To idealny element codziennego wyposażenia. Bądź ekologiczny i nie korzystaj z jednorazowych, plastikowych butelek. Te negatywnie wpływają na środowisko i nie nadają się do ponownego użytku. Stawiaj na własną, wygodną i w pełni bezpieczną w codziennym użytkowaniu butelkę!

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności