Bezowy tort komunijny z bitą śmietaną podkreśli wyjątkowy charakter rodzinnego spotkania. W całości biały, będzie doskonale się prezentował i wspaniale chrupał. Polubią go wszyscy, także dzieci. Warto ozdobić go świeżymi owocami i bakaliami. Aby go przygotować, wykorzystaj wygodne foremki wykonane z silikonu lub stali nierdzewnej.
Co jest potrzebne do przygotowania bezowego tortu komunijnego?
- 11 białek jaj
- 300 g cukru pudru
- 300 g wiórków kokosowych
Krem:
- 630 ml śmietanki kremówki
- 3 łyżki cukru pudru
- 10 g cukru waniliowego
Do dekoracji:
- 2 brzoskwinie
- płatki migdałowe
- migdały obrane ze skórki
- dowolne dekoracje w jasnych kolorach
Jak przygotować bezowy tort komunijny z bitą śmietaną?
Białka w temperaturze pokojowej ubij na sztywną pianę. Stopniowo dodawaj do nich cukier puder i mieszaj, aż ten w pełni się rozpuści. Na sam koniec dosyp wiórki kokosowe i wymieszaj z użyciem szpatułki NATUR. Wyłóż do formy i piecz w temperaturze 190°C przez 45 minut. Po wystudzeniu przekrój na 2 części, bądź od razu upiecz dwa osobne blaty (wtedy skróć czas pieczenia).
Śmietanę ubij z cukrem i cukrem waniliowym. Pierwszy blat posmaruj połową przygotowanej masy, przykryj drugim blatem, a następnie całość znów pokryj dokładnie kremem, również po bokach. Boczne fragmenty pokryj płatkami migdałowymi. Wierzch możesz pokryć śmietaną i ozdób kawałkami brzoskwini, migdałami i innymi wybranymi dekoracjami. Pamiętaj, aby robić to niedługo przed podaniem tortu – beza nie może zbyt mocno nasiąknąć kremem! Podawaj na eleganckiej paterze. Smacznego!
Dlaczego warto przygotować tort bezowy?
Beza nie jest najłatwiejsza w przygotowaniu, jednak jest idealnie chrupiąca i leciutka. W połączeniu z pysznym kremem tworzy idealny duet, któremu niewielu jest w stanie się oprzeć. To wszystko sprawia, że jest idealnym tortem, który sprawdzi się nie tylko z okazji świątecznych. Będzie idealna również na spotkanie z bliskimi osobami, czy jako pyszny dodatek do kawy.
Czym zastąpić brzoskwinie?
Jeśli nie masz lub nie przepadasz za brzoskwiniami możesz zastąpić je dowolnymi owocami, takimi jak borówki, truskawki, czy banany. Tak naprawdę dobór dodatków zależy od Ciebie. Jeśli chcesz, możesz też całkowicie zrezygnować z owoców i pomieszać wiórki migdałowe z ulubioną czekoladą. To również będzie pyszne połączenie!
Dlaczego cukier waniliowy a nie wanilinowy?
Cukier waniliowy zawiera w sobie prawdziwą wanilię, dlatego jest dużo bardziej aromatyczny, niż wanilinowy. Wpływa to oczywiście na jego wyższą cenę, jednak jego aromat naprawdę jest tego warty. Taki cukier możesz przygotować też samodzielnie i przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniczku.