0

Natura i swoboda. Styl boho w jadalni

Styl boho jest pełen naturalnych barw i faktur. Wywodzi się z cygańskiego stylu, dlatego w takich wnętrzach nie brakuje dekoracji. W jaki sposób urządzić jadalnię, by dobrze oddać jego ducha? Wybierz idealną zastawę stołową do wnętrza w stylu boho!

Stwórz odpowiednią bazę do stylu boho

Aby naprawdę oddać styl boho w swojej jadalni, warto rozpocząć planowanie już na etapie wyboru odpowiednich mebli. Przede wszystkim postaw na stół w litego drewna, najlepiej z wyraźnie widocznymi słojami. Może być to również model złożony ze złączonych ze sobą desek. Do tego warto wybrać krzesła stworzone np. z ratanu, posiadających elementy plecionki itd. Nie muszą być identyczne, jednak powinny razem tworzyć spójną całość przez wybór podobnej tonacji kolorystycznej, czy obić w tym samym kolorze.

Nie bez znaczenia są również ściany czy wybór lampy. Warto postawić na jasną farbę, najlepiej w odcieniu przełamanej bieli. Żyrandol powinien być zaś stworzony z naturalnych materiałów, np. z trawy morskiej.

Styl boho w jadalni to przede wszystkim dodatki

Styl boho wyróżnia się naturalnymi dodatkami w dosyć dużych ilościach. Na ścianie może zawisnąć lustro kwietniki, które nadadzą wnętrzu charakteru. Podłogę przyozdób dywanem. Możesz wybrać wielobarwny model, jednak pamiętaj, aby kolory były lekko przygaszone. Dzięki temu będą wyglądać naturalnie i harmonijnie.

Najważniejszym elementem jest jednak wygląd stołu. W jego przypadku nie musisz się ograniczać. Możliwości jest naprawdę wiele. Możesz wybrać bieżnik o strukturze naturalnego materiału, np. lnu. Warto również postawić na podkładki pod talerze stworzone ze sznurka bądź słomy.

Doskonale sprawdzi się również wazon (szklany, gliniany, miedziany, ratanowy itd.), w którym znajdzie się bukiet lub pojedyncza roślina. Warto jednak postawić na różnego rodzaju trawy, zboża i liście. Mogą być suszone, jednak jeśli preferujesz naturalne rośliny, również te dobrze sprawdzą się na stole ozdobionym w stylu boho.

Wybierz zastawę stołową w stylu boho

Wybierając zastawę stołową w stylu boho, warto postawić na sztućce w stylu retro, np. ANTICA. Dzięki temu podkreślisz wygląd wnętrza. Jednak również minimalistyczne linie, takie jak MUZA czy MODERN będą dobrym wyborem, ponieważ po prostu wtopią się w całokształt wystroju. Dobrym rozwiązaniem może być również pomieszanie kilku zestawów o różnorodnych charakterach. W końcu styl boho to styl związany z cyganerią, ludem wędrującym, który w trakcie swojej podróży zbierał najróżniejsze przedmioty.

Do serwowania warto wykorzystać deski z naturalnego, litego drewna, które dodadzą wnętrzu dodatkowej faktury. Dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się model NATUR BOARD. Przyprawy zaś i suche dodatki możesz postawić na stole w pojemniczkach, np. z linii COUNTRY.

Styl boho sprawi, że Twoja jadalnia będzie wyglądać niezwykle naturalnie i przytulnie. To doskonały wystrój dla osób, które cenią sobie bliskość przyrody i uwielbiają podróże.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności