0

Royal Ivory Porcelain – polska porcelana najwyższej jakości

Royal Ivory Porcelain to najwyższej jakości porcelana produkowana w Jaworzynie Śląskiej w murach fabryki z ponad 160-letnią tradycją. Co jeszcze wyróżnia porcelanę Gerlach i sprawia, że jest tak wyjątkowa?

Royal Ivory Porcelain to gwarancja jakości

Royal Ivory Porcelain to wysokiej jakości porcelana od marki Gerlach. Wykonywana z najwyższej jakości surowców pochodzenia naturalnego, poddawana kontroli jakości na każdym z 8 etapów produkcji. Jest piękna i trwała, co sprawia, że będzie prawdziwą ozdobą stołu przez wiele długich lat. Jej unikalną cechą jest kolor ivory, czyli odcień kości słoniowej, który nadaje wnętrzom elegancki, a zarazem przytulny wygląd.

Gdzie produkowana jest Royal Ivory Porcelain?

Royal Ivory Porcelain jest produkowana w murach fabryki w Jaworzynie Śląskiej, która od 1860 roku zajmuje się wytwarzaniem porcelany. Lata doświadczenia oraz długotrwałe tradycje pozwalają na realizowanie wyjątkowych i jakościowych wyrobów  w oparciu o unikalną recepturę.

O najwyższej klasie jakości wyrobów świadczą również procesy produkcyjne. Choć część z nich jest zmechanizowana, to porcelana wciąż tworzona jest przy pomocy ludzkich rąk. Royal Ivory Porcelain jest więc produkowana z troską o każdy, nawet najmniejszy detal.

Royal Ivory Porcelain – kontrola jakości na każdym etapie produkcji

Produkcja porcelany to niełatwy proces, składający się z wielu etapów. Aby wytworzyć jeden talerz, filiżankę, kubek czy inne naczynie, potrzebne jest co najmniej 5-7 dni.

Wszystko zaczyna się już na etapie wyboru wzornictwa i przygotowywania surowców. Następnie konieczne jest wyprodukowanie form oraz stworzenie odlewów. Kolejno następuje ich suszenie oraz wypał tzw. biskwitowy. Dzięki temu porcelana delikatnie twardnieje, co pozwala na jej szkliwienie.

Pokryta trwałym szkliwem porcelana jest poddawana wypałowi „ostremu” w temperaturze ok. 1250ºC. Ostatni etap to wyjmowanie porcelany z pieca i jej studzenie. Wówczas może nastąpić dekorowanie i kolejny wypał, jeżeli jednak nie ma zdobień, produkty mogą być już kompletowane i pakowane do wysyłki.

Po każdym z wymienionych etapów produkcji następuje kontrola jakości, której celem jest wyeliminowanie produktów, które nie spełniają surowych norm. Tylko i wyłącznie naczynia pozbawione skazy mogą nosić nazwę Royal Ivory Porcelain.

Co ważne, jeśli przed wypałem ostrym na porcelanie zdarzą się ubytki lub wady, naczynia nie muszą zostać wyrzucone. Po odpowiednim oczyszczeniu masy może ona ponownie wrócić na produkcję  innej porcelany. Dzięki temu ograniczamy ilość wytwarzanych w trakcie produkcji odpadów.

Najwyższej jakości naturalne składniki – klucz do naszego sukcesu

Do produkcji Royal Ivory Porcelain wykorzystujemy wyłącznie składniki najwyższej jakości, które przeszły staranną selekcję. To dzięki temu nasza porcelana jest wyjątkowo trwała i może służyć przez długie lata. Wszystkie składniki używane do jej tworzenia są naturalne i wegańskie. To przede wszystkim najlepsze kaoliny, kwarce i skalenie, które w odpowiednich proporcjach tworzą twardą, trwałą i jednocześnie lekką oraz przyjemną w dotyku porcelanę.

Royal Ivory Porcelan – unikalny odcień kości słoniowej

Jak sama nazwa wskazuje, Royal Ivory Porcelain, wyróżnia się na tle innej porcelany swoim kolorem. Odcień kości słoniowej, czyli ivory, pięknie prezentuje się na stole, ale również sprawia, że pomieszczenie zyskuje przytulny charakter. Co jest istotne, porcelana barwiona jest w masie, a nie poprzez użycie kolorowego szkliwa, co zapewnia najwyższą trwałość koloru. Royal Ivory Porcelain nie blaknie i zachowuje swój odcień na wiele długich lat.

Taki odcień porcelany uzyskiwany w masie, a nie poprzez szkliwienie, w Polsce jest wytwarzany wyłącznie w fabryce porcelany w Jaworzynie Śląskiej z wykorzystaniem unikatowej, dopracowanej mieszanki najwyższej jakości surowców. To czyni Royal Ivory Porcelain prawdziwie wyjątkową.

Royal Ivory Porcelain – odporna na zarysowania

Royal Ivory Porcelain jest pokryta wysokiej jakości szkliwem, co sprawia że jest odporna na zarysowania. Używając sztućców Gerlach, możesz mieć pewność, że Twoje talerze, filiżanki czy inne elementy zastawy na długo pozostaną piękne. Porcelana Royal Ivory Porcelain posiada 5 klasę twardości na skali Mosha.

Royal Ivory Porcelain – odporna na szok termiczny

Porcelana Royal Ivory Porcelain jest odporna na szok termiczny. To oznacza, że bez obaw możesz włożyć naczynia w temperaturze pokojowej do rozgrzanego do 180°C piekarnika, a także do zamrażarki o temperaturze do -30°C. To sprawia, że nasze naczynia są niezwykle wszechstronne w codziennym użytkowaniu. 

Royal Ivory Porcelain – niska nasiąkliwość to łatwość w czyszczeniu

Łatwość w czyszczeniu to kolejna cecha charakterystyczna dla Royal Ivory Porcelain. Posiada ona bardzo niski poziom nasiąkliwości, co oznacza, że woda, oleje i inne substancje nie wnikają w głąb produktu. Porcelana wykazuje nasiąkliwość na poziomie zaledwie 0,1%! 

To, w połączeniu z najwyższą jakością, sprawia, że Royal Ivory Porcelain może być myta w zmywarce bez obaw o uszkodzenie. Należy jednak odpowiednio ją zabezpieczyć, by nie ranty nie uległy uszczerbieniu. Jeśli na produkcie znajduje się zaschnięty brud, ważne jest namoczenie jej przed umyciem. Pamiętaj jednak, że czyszczenie mechaniczne jest zawsze mniej delikatne od ręcznego, dlatego, jeśli chcesz jeszcze bardziej przedłużyć żywotność jakiegokolwiek produktu, czyść go` ręcznie, używając miękkiej gąbeczki i delikatnych środków myjących.

Czy Royal Ivory Porcelain nadaje się do mikrofalówki?

Jak najbardziej tak! Royal Ivory Porcelain może być używana w mikrofalówce. Dzięki temu możesz wygodnie podgrzać w niej różne dania lub napoje. 

Jak przechowywać Royal Ivory Porcelain?

Naczynia Royal Ivory Porcelain należy przechowywać w suchym miejscu. Porcelanę należy dokładnie oczyścić po poprzednim użytkowaniu, wytrzeć ją, a następnie schować do szafki lub szuflady. 

Royal Ivory Porcelain – unikatowy design dopasowany do Ciebie

Jeśli szukasz porcelany o wyjątkowych, lecz ponadczasowych kształtach, Royal Ivory Porcelain jest idealna dla Ciebie. Obecnie w naszej ofercie znajdziesz trzy linie porcelany: FLOW, CELESTIA oraz RETRO. Różnorodne style sprawiają, że pasują one do wielu wnętrz, a dzięki ponadczasowym kształtom będą Ci służyć przez lata. 

Połącz Royal Ivory Porcelain ze sztućcami

Jeśli chcesz stworzyć elegancko wyglądającą i zarazem jednolitą zastawę stołową, połącz Royal Ivory Porcelain z cenionymi przez Polaków, bestsellerowymi sztućcami Gerlach. Nasze linie porcelany zostały skomponowane tak, aby idealnie pasowały do wszystkich linii sztućców Gerlach, jeśli jednak chcesz osiągnąć efekt jednolitego wnętrza, postaw na sztućce z tych samych linii, co porcelana. Zostały one specjalnie dobrane tak, aby ułatwić Ci tworzenie wyjątkowego wystroju stołu i jadalni.

Royal Ivory Porcelan – najlepsza porcelana tworzona z myślą o Tobie

Royal Ivory Porcelain to najwyższej jakości porcelana, tworzona z myślą o wielbicielach klasyki i elegancji oraz ponadczasowych produktów. To zastawa stołowa pozwalająca na celebrowanie wspaniałych chwil z najbliższymi.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności