0

Wnętrzarskie trendy 2019 – czas rozbudzić Twoją kreatywność!

Rok 2019 to czas zmian w świecie trendów wnętrzarskich. Powoli tak lubiane przez nas ascetyczne, proste i minimalistyczne rozwiązania zaczynają być wypierane przez te odważniejsze, pełne wzorów i kolorów. Choć wystrój wnętrz nadal będzie opierał się na zamyśle zachowania harmonii i balansu, coraz częściej jednak będzie on przesuwał się w stronę mocnych akcentów jak i twórczych koncepcji wystroju wnętrz. Poniżej, zebraliśmy kilka z tych najciekawszych pomysłów na wykorzystanie kreatywnego potencjału, który w nas drzemie. Niech dom stanie się naszą małą galerią prezentującą to, co sami pieczołowicie stworzyliśmy.

Ściany z charakterem

Zapewne przez ostatnie lata przyzwyczailiśmy się już do obecności we wnętrzach spokojnych i neutralnych kolorów, dlatego tym bardziej zdziwi nas, ale zapewne i zainteresuje pomysł na urozmaicenie salonu czy sypialni z pomocą bardziej wyrazistych elementów. Szczególnie pożądane będą w tym roku tapety o kwiatowych, roślinnych wzorach lub farby w kolorach głębokiego granatu, butelkowej zieleni czy burgundu. Ciekawym pomysłem i alternatywą dla typowego wyglądu naszych ścian w mieszkaniu jest malowanie ich w geometryczne wzory. Skupiska trójkątów, kwadratów, trapezów lub rombów pokrytych różnymi, ale pasującymi do siebie harmonijnie kolorami jest jak najbardziej na miejscu. Stwórzmy swój własny i niepowtarzalny projekt złożony z wielu barwnych figur. Nie bójmy się eksperymentować w kwestii kształtów i kolorów, przełamujmy panującą delikatność i spokój w naszych wnętrzach, pamiętając jednocześnie, aby zawsze stawiać na stonowane barwy i unikać tych jaskrawych lub fluorescencyjnych.

Kafelki w mieszkaniu – małe dzieło sztuki

Obrazy wiszące na ścianach kierują nasze spojrzenia w górę, jednak możliwe, że coraz częściej będziemy spoglądać w dół, aby zachwycić się małym arcydziełem, nierzadko wykonanym przez samego właściciela mieszkania. Jakiś czas temu popularne stało się przemalowywanie kafelek, aby odświeżyć wygląd naszej kuchni lub łazienki. W roku 2019 będziemy mieli szansę jeszcze bardziej popuścić wodze fantazji, pokazać naszą kreatywność, a może i pochwalić się skrywanym talentem plastycznym. Obecnie, możemy pójść jeszcze o krok dalej, nie tylko przemalowując kafelki na inny kolor, ale również tworząc piękne i niepowtarzalne wzory za pomocą gotowych lub wykonanych przez nas szablonów, a nawet (jeśli jesteśmy na tyle odważni) malując samemu to, co tylko przyjdzie nam do głowy!

Wiąż supełki, haftuj i wyszywaj!

Rok 2019 to czas twórczych działań w tworzeniu pięknej przestrzeni w naszym domu wykorzystując różnego rodzaju materiały. Tak kochany przez nas styl skandynawski opiera się na dodatkach, które ocieplą chłodny i minimalistyczny design pokoju – pledach o grubym splocie, mięciutkich kocach i wielkich poduszkach. Tekstylia jednak nie tylko fantastycznie zdobią kanapy i fotele, ale również doskonale zaprezentują się powieszone na ścianie na przykład w postaci makramów o delikatnych beżowych odcieniach czy wesołych, haftowanych lub wyszywanych obrazków. Przy odrobinie cierpliwości wszystkie tego typu ozdoby jesteśmy w stanie wykonać sami powołując się jedynie w przypadku makramów na instruktaż zamieszczony w Internecie lub w przypadku obrazków, używając specjalnego szablonu do wyszywania lub haftowania.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności