0

Akcesoria kuchenne: silikonowe czy ze stali nierdzewnej?

Jakie akcesoria kuchenne wybrać – silikonowe czy ze stali nierdzewnej? Czym się różnią i jaki wpływ na trwałość mają te dwa materiały? Sprawdź, które będą sprawdzać się najlepiej w Twojej kuchni.

Stal i silikon – różne właściwości i zastosowania

Stal i silikon to bardzo różne od siebie materiały. Ta pierwsza jest bardzo trwała, co jest bez wątpienia dużą zaletą. Jednak przez swoją twardość może doprowadzać do powstania zarysowań, np. na powłokach nieprzywierających.

Silikon z kolei jest stosunkowo miękki, dlatego potencjalnie szybciej może się zużyć. Jednak właśnie ta cecha sprawia, że jest łagodniejszy dla wszystkich naczyń. To, w połączeniu z bezpieczeństwem użytkowania sprawia, że jest najlepszym wyborem dla osób, które chcą przedłużyć żywotność patelni, czy też garnków z powłokami.

Sprawdzaj uważnie produkty przed zakupem!

Jeśli chcesz zakupić akcesoria kuchenne z silikonu, pamiętaj, aby uważnie sprawdzić, czy to właśnie z niego zostały wykonane. Wielu producentów używa innych materiałów, które są potencjalnie podobne, np. nylonu. Mogą one topić się w wysokiej temperaturze, a być może nawet zawierać szkodliwe substancje.

Z tego powodu lepiej unikać takich produktów, jeśli masz zamiar używać ich do kontaktu z żywnością. Niebezpieczne substancje mogą przeniknąć do jedzenia i po czasie doprowadzić do powstania różnorodnych chorób.

Akcesoria stalowe SOLID i AMBIENTE na lata

W ofercie GERLACH znajdziesz akcesoria wykonane ze stali nierdzewnej w liniach SOLID oraz AMBIENTE. Podstawowe narzędzia doskonale sprawdzą się w kuchni. Możesz kupić cały zestaw albo postawić na pojedyncze elementy, np. chochlę, czy łyżkę do makaronu. Jeśli używasz patelni całostalowych, warto też postawić na łopatkę SOLID bądź AMBIENTE, która pomoże Ci w smażeniu różnorodnych potraw.

Wszystkie narzędzia stalowe posiadają dodatkowy otwór w uchwycie, dzięki czemu można je wygodnie powiesić, np. na listwie w kuchni.

Akcesoria NATUR – połączenie drewna i silikonu

Jeśli szukasz akcesoriów z silikonu, zwróć uwagę na akcesoria NATUR. Posiadają one rączkę z naturalnego drewna, dzięki czemu są nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale również przyjemne w dotyku. Część użytkowa została wykonana właśnie z silikonu. Dzięki temu możesz swobodnie używać ich na patelniach z powłokami.

Jakie rozwiązanie wybrać – silikon czy stal nierdzewną?

Jeśli używasz wyłącznie naczyń całostalowych i zależy Ci na trwałych produktach, możesz wybrać akcesoria z linii AMBIENTE bądź SOLID. Jeśli zaś chcesz przedłużyć żywotność swoich naczyń, postaw na akcesoria NATUR.

Warto zwrócić też uwagę na to, że akcesoria NATUR nie posiadają otworu w uchwycie, dlatego należy przechowywać je w szafce, czy w pojemniku. Możesz użyć również wygodny organizer.

Jeśli na co dzień używasz głównie całostalowych garnków, a naczynia z powłokami stanowią jedynie uzupełnienie Twojej kolekcji, dobrym rozwiązaniem może okazać się zakupienie akcesoriów SOLID lub AMBIENTE i uzupełnienie domowej kolekcji wybranymi naczyniami z linii NATUR, np. łopatką z otworami, pędzelkiem do ciasta oraz szpatułką.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności