0

Do czego służy sekator kowadełkowy jednoręczny?

Narzędzia ogrodnicze o wysokiej jakości to podstawa przy pielęgnacji ogrodu. Odpowiednio dobrane narzędzie, jego ostrze, rozmiar, wielkość i przeznaczenie będą miały olbrzymi wpływ na nasz komfort podczas wykonywanej pracy. Dzisiaj zajmiemy się jednym z podstawowych narzędzi każdego fana ogrodnictwa – sekatorem kowadełkowym jednoręcznym.

Sekator kowadełkowy jednoręczny

Sekator kowadełkowy przyda nam się w sytuacjach, gdy praca wymaga dużego nakładu siły. Najczęściej będzie potrzebny on do przycinania suchych, zdrewniałych, ale raczej mniejszych gałęzi. Jedno ostrze sekatora to ostrze tnące, natomiast drugie to tak zwana stalnica – metalowy gruby element, do którego dociskamy ostrze i który ma za zadanie pochłaniać wytworzoną siłę. Taka budowa narzędzia oraz odpowiednia technika przycinania sprawiają, iż w wykonanie pracy nie musimy wkładać nadmiernej siły.

Jak wybrać dobry sekator kowadełkowy?

Jedną z najważniejszych cech podczas kupowania wygodnego oraz wysokiej jakości sekatora jest jego lekkość. Pielęgnacja ogrodu wymaga czasu, dlatego ważnym jest aby praca z narzędziem nie męczyła szybko naszych dłoni i ramion. Pamiętajmy, że ciężar sekatora ma olbrzymi wpływ na nasz komfort podczas przycinania gałęzi. Szukajmy zatem sekatorów z rękojeściami wykonanymi z aluminum.

Dodatkowo, wytrzymałość każdego sekatora to kolejna rzecz, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, gdyż będzie ona świadczyć o wysokiej jakości produktu. Sekator kowadełkowy musi zmagać się z dużą siłą jaka na niego działa, dlatego wybierzmy narzędzia wykonane ze stali niedrzewnej, która jest trwałym oraz łatwym w utrzymaniu czystości materiałem.

Ostatnim bardzo ważnym elementem przy doborze sekatora jest system blokady, który wpływa na nasze bezpieczeństwo. Sprawdźmy uważnie w sklepie, czy jest on niezawodny i nie powoduje przypadkowego otwarcia się nożyc.

Sekator jednoręczny kowadełkowyNa zdjęciu: Sekator jednoręczny kowadełkowy

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności