0

Do jakich wnętrz pasują całostalowe garnki? Design kuchni

Całostalowe garnki są wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu. Do jakich wnętrz jednak pasują najlepiej? Sprawdź, jak zaplanować wystrój swojej kuchni. Odpowiedni design sprawi, że to pomieszczenie będzie nie tylko wygodne w codziennym użytkowaniu, ale również pozwoli na wygodne spędzanie w nim czasu.

Jakie są zalety dobrych, całostalowych garnków?

Garnki mogą być wykonane z różnorodnych materiałów, jednak w przypadku produktów bez powłok najlepiej sprawdza się stal nierdzewna. Produkty, które są stworzone w pełni z tego materiału, są nie tylko wygodne w codziennym użytkowaniu, ale również bardzo trwałe. Z powodu braku dodatkowych elementów, takich jak np. doczepiane plastikowe uchwyty, właściwie nic nie może odpaść ani się zerwać.

Ponadto takie naczynia są higieniczne, ponieważ nie posiadają one zakamarków, w których mogą rozwijać się jakiekolwiek drobnoustroje, dzięki czemu są używane również przez profesjonalistów. Często takie garnki nadają się również do użytkowania w piekarniku. Ich pokrywki zaś zazwyczaj posiadają elementy z trwałego szkła hartowanego. Dzięki temu w trakcie przygotowywania potraw możesz kontrolować, co dzieje się w garnku bez konieczności unoszenia pokrywki. 

To wszystko sprawia, że całostalowe garnki to często zakup na długie lata.

Design kuchni – czemu warto dobrać garnki do wnętrza?

Wiele osób nie zwraca uwagi na to, jak ich naczynia współgrają z wnętrzem, a to błąd! Harmonijne ich do wnętrza sprawi, że w pomieszczeniu będziesz po prostu lepiej się czuć. Garnki, patelnie czy inne elementy wyposażenia kuchni często znajdują się na blacie i mogą być elementem wystroju, który podkreśli wygląd i charakter pomieszczenia.

Jak dobrać garnki całostalowe do kuchni? Zadbaj o design

Garnki całostalowe GERLACH pozornie nie różnią się od siebie znacznie wyglądem. Stal nierdzewna 18/10, z której są stworzone, ma charakterystyczny, jasno-srebrny odcień. Jednak wbrew pozorom, różne modele pasują dobrze do najróżniejszych wnętrz.

Na przykład stal może być błyszcząca bądź mieć szczotkowane wykończenie, co nadaje jej satynowego wyglądu. Takie naczynia będą szczególnie dobrze wyglądać w nowoczesnych wnętrzach. Mogą być również dobrym kontrastem, np. do błyszczących, lakierowanych frontów mebli. Wśród garnków z takim wykończeniem można znaleźć linię FINE.

Niektóre garnki posiadają silikony zabezpieczające przy np. uchwytach pokrywek. Dotyczy to między innymi linii SUPERIOR, która ma dodatkowy czerwony element przy pokrywkach. Z tego powodu dodadzą charakteru neutralnym wnętrzom.

Warto też zwrócić uwagę na kształt uchwytów. Zaokrąglone, np. z linii FIRST będą pasować lepiej do kuchni o bardziej klasycznym wystroju. Z kolei prostokątne, o wyrazistym kształcie, takie jak w garnkach PRESTIGE PLUS podkreślą wygląd nowoczesnego i minimalistycznego wnętrza.

Zadbaj o design kuchni, dobierając pasujące do niego naczynia. Garnki całostalowe GERLACH to zakup na długie lata, dlatego warto postawić na takie, które naprawdę podkreślą charakter wnętrza.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności