0

Jak przechowywać patelnie?

Patelnie są często używane, bywają nieporęczne i zajmują sporo miejsca. Dostęp do nich jest bardzo ważny, zwłaszcza jeśli chcesz zachować porządek w swojej kuchni i sprawnie przygotowywać potrawy.

Niewłaściwe przechowywanie patelni może spowodować ich uszkodzenie. Utrudnia to również odnalezienie potrzebnych w danym momencie akcesoriów kuchennych. Warto wybrać rozwiązanie, które pozwoli optymalnie zagospodarować przestrzeń w kuchni.
 

Jak przechowywać patelnie – Patelnia GRANITEX 20 cm z powłoką granitową

Na zdjeciu: Patelnia GRANITEX 20 cm z powłoką granitową
 

Patelnie ułożone na półce

Najprostszym sposobem na przechowywanie patelni jest umieszczenie ich na otwartej półce lub w szafce, jedna obok drugiej, żeby nie stykały się ze sobą. Ten sposób jest dla nich najbezpieczniejszy. Niestety nie każdy ma możliwość ułożenia ich osobno. W przypadku włożenia jednej patelni w drugą warto oddzielić je od siebie np. filcowymi przekładkami czy ręcznikiem papierowym, aby zapobiec ich zniszczeniu.

Uwaga!
Przechowywanie patelni jedna na drugiej bez zabezpieczenia, może powodować zarysowania powierzchni. Zniszczona powłoka traci swoje właściwości, a jej żywotność znacznie się skraca.


Jak przechowywać patelnie – Zestaw 3x patelni 20/24/28 cm CONTRAST PROCOAT

Na zdjęciu: Zestaw 3x patelni 20/24/28 cm CONTRAST PROCOAT
 

Patelnie zawieszone na haczykach

Zawieszenie patelni to doskonały sposób na utrzymanie porządku w kuchni. Organizer z haczykami możesz mieć zarówno w szafce, jak i zamontowany np. nad wyspą kuchenną lub na ścianie. Dzięki temu patelnie masz zawsze w zasięgu ręki. Pamiętaj jednak, że ta konstrukcja musi utrzymać ich ciężar.

Ten sposób rozmieszczenia patelni będzie dobrze wyglądać w dużych kuchniach i tych otwartych na jadalnię oraz salon, jednocześnie stanowiąc estetyczny dodatek do wnętrza.
 

Jak przechowywać patelnie – Patelnia stalowa PRESTIGE 28 cm

Na zdjęciu: Patelnia stalowa PRESTIGE 28 cm
 

Patelnie umieszczone w głębokich szufladach

Szuflady dają spore możliwości przechowywania patelni, zwłaszcza jeśli są głębokie. Wystarczy samodzielnie zrobić przegrody i układać je pionowo, dzięki czemu każde naczynie będzie od siebie oddzielone. Znika wówczas ryzyko przypadkowych otarć.
 

 Jak przechowywać patelnie – Patelnia FIRST 28 cm z powłoką ceramiczną

Na zdjęciu: Patelnia FIRST 28 cm z powłoką ceramiczną
 

Nie zapominaj o pokrywkach!

Zwykle każda patelnia wyposażona jest w pokrywkę, dla której również trzeba znaleźć odpowiednie miejsce. Gdy patelnie ułożone są obok siebie, mogą je mieć na sobie. Jednak jakiekolwiek inne ustawienie naczyń wymaga znalezienia alternatywnego rozwiązania dla pokrywek (np. umieszczenie ich w szufladzie, czy powieszenie na wewnętrznej stronie drzwiczek szafki).
 

Jak przechowywać patelnie – Pokrywka NATUR 24 cm

Na zdjęciu: Pokrywka NATUR 24 cm
 

Ukryte w szafce, czy zawieszone na widoku i jednocześnie, dodające uroku kuchni. Jak przechowywać patelnie? Wybierz sposób, który najlepiej sprawdzi się w Twoim wnętrzu. Możesz zdecydować się na popularne rozwiązanie (przechowywanie patelni jedna na drugiej) lub wybrać bezpieczniejszą opcję (np. zawieszenie patelni na haczyku).

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2022

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności