0

Jak przechowywać pokrywki?

Kuchnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w całym mieszkaniu, dlatego warto o nią zadbać i odpowiednio zorganizować jej przestrzeń. Uporządkowane garnki, patelnie oraz pokrywki usprawnią Twoją pracę podczas przygotowywania potraw.

Jedne z trudniejszych do przechowywania akcesoriów kuchennych to pokrywki. Często nakłada się jedną na drugą, ale to rozwiązanie nie sprawdza się z kilku powodów. Uchwyty utrudniają ułożenie ich na równych stosach, mogą wystąpić problemy z domknięciem szafki lub szuflady, pokrywki narażone są na zarysowania i uszkodzenia, a podczas gotowania utrudniony dostęp do wybranej pokrywki zakłóca pracę.
 

Jak przechowywać pokrywki? – Zestaw garnków 10 el. FIRST

Na zdjęciu: Zestaw garnków 10 el. FIRST
 

Pokrywki możesz także umieścić na garnkach, ale to wymaga sporej ilości miejsca. Podobnie jest w przypadku układania ich płasko obok siebie. Jeśli nie dysponujesz wystarczającą przestrzenią, skorzystaj z innych opcji.
 

Jak przechowywać pokrywki? – Pokrywka NATUR 20 cm

Na zdjęciu: Pokrywka NATUR 20 cm
 

Reling z haczykami na ścianie

Relingi są doskonałym dodatkiem do wnętrza, ponieważ umożliwiają zawieszenie patelni, akcesoriów kuchennych do mieszania, a nawet pokrywek, zwłaszcza jeśli posiadają one uchwyty w kształcie pętelek. Oprócz ściany warto rozważyć zamieszenie ich wraz z patelnią lub garnkami nad wyspą kuchenną.
 

Jak przechowywać pokrywki? – Zestaw garnków PRESTIGE PLUS

Na zdjęciu: Zestaw garnków PRESTIGE PLUS
 

Drzwi szafki

Jednym z funkcjonalnych rozwiązań jest zawieszenie pokrywek na wewnętrznej stronie drzwi szafki. Możesz to zrobić na kilka sposobów, np. montując haczyki na drzwiczkach lub relingi. Pamiętaj przy tym, aby nie uszkodzić drzwiczek szafki, przebijając się na zewnętrzną stronę i uwzględnić ciężar pokrywek.
 

Jak przechowywać pokrywki? – Pokrywka uniwersalna do patelni 20 cm

Na zdjęciu: Pokrywka uniwersalna do patelni 20 cm
 

Ociekacz do naczyń lub organizer na pokrywki w szafce

Do uporządkowania pokrywek w szafce, zastosuj np. ociekacz do naczyń lub specjalny organizer. Dzięki jego budowie umieścisz w nim swoje pokrywki w pionie, jedna obok drugiej i w dowolnym momencie będziesz mieć do nich dostęp. Korzystając z tej metody, bez problemów znajdziesz tę, którą potrzebujesz.
 

Jak przechowywać pokrywki? – Garnek SIMPLE 2.0l

Na zdjęciu: Garnek SIMPLE 2.0l
 

Pasek magnetyczny

Metalowe pokrywki możesz przyczepić do paska magnetycznego, podobnie jak noże. Tym samym zawsze masz je w zasięgu ręki, gdy gotujesz obiad czy kolację.

 

Spośród wielu sposobów przechowywania akcesoriów z pewnością wybierzesz ten idealny. Wszystko zależy od rodzajów pokrywek, ich wielkości, uchwytów oraz materiałów, z jakich zostały wykonane. Ze względu na tę różnorodność, może się okazać, że konieczne będzie skorzystanie z kilku rozwiązań jednocześnie. Odpowiednia organizacja pomoże Ci wyeliminować bałagan w kuchni i usprawni Twoją pracę. Dzięki niej zaoszczędzisz także czas, który do tej pory był potrzebny na przeszukiwanie przepełnionych szafek.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności