0

Jak złożyć serwetkę na sztućce?

Nakrycie stołu jest bardzo istotne, zwłaszcza wtedy, gdy przyjmujesz gości. Przy dobrze przygotowanym nie może zabraknąć serwetek, które najczęściej układa się po lewej stronie talerza. Czasem spotyka się je położone na talerzu albo umieszczone w kieliszku. Metod składania serwetek jest mnóstwo.

Jednym z wariantów ułożenia serwetki jest połączenie jej ze sztućcami. Odpowiednie złożenie tworzy kieszonkę, do której można je wsunąć.
 

Jak złożyć serwetkę na sztućce? – Zestaw sztućców 24 szt. połysk STUDIO

Na zdjęciu: Zestaw sztućców 24 szt. połysk STUDIO
 

Jak złożyć serwetkę na sztućce? – Sposób 1.

Rozpocznij od całkowicie rozłożonej serwetki. Złóż górną i dolną część do połowy serwetki, żeby obie krawędzie stykały się ze sobą. Następnie odwróć ją na drugą stronę, złóż boki do środka serwetki i powtórz tę czynność jeszcze raz. Ponownie odwróć serwetkę na drugą stronę. Gotowe! W ten sposób zyskujesz prostokątny kształt serwetki z kieszenią na sztućce.
 

Jak złożyć serwetkę na sztućce? – Zestaw sztućców 24 szt. FLAMES mat

Na zdjęciu: Zestaw sztućców 24 szt. FLAMES połysk
 

Jak złożyć serwetkę na sztućce? – Sposób 2.

Na rozłożonej serwetce ułóż ukośnie sztućce (np. widelec, nóż i łyżkę stołową) tak, aby skierowane były w kierunku narożnika i znajdowały się możliwie blisko niego. Poniżej pozostanie ok. 1/3 serwetki (o wymiarach ok. 30 × 30 cm) lub więcej w przypadku serwetek o innych wymiarach. Dolny róg załóż w górę na sztućce. Lewy brzeg serwetki złóż w prawo, a następnie wykonaj tę czynność z prawym brzegiem, jednocześnie zawijając go pod spód. Serwetkę złożoną w ten sposób możesz związać wstążką w połowie.
 

Jak złożyć serwetkę na sztućce? – Zestaw sztućców 24 szt. połysk CELESTIA

Na zdjęciu: Zestaw sztućców 68 szt. połysk CELESTIA
 

Jak złożyć serwetkę na sztućce? – Sposób 3.

Złóż serwetkę na pół tak, aby wolne krawędzie były na górze. Prawy górny narożnik zegnij na ukos. Jego brzegi powinny pokrywać się z linią dzielącą serwetkę na pół oraz dolną krawędzią serwetki. Zegnij trójkątną część wzdłuż środkowej linii. Wówczas utworzy się kwadrat. Wolny narożnik umieść na górze i odwróć serwetkę na drugą stronę. Złóż lewy oraz prawy brzeg do środka tak, aby krawędzie stykały się ze sobą. Ponownie odwróć serwetkę na drugą stronę. Utworzona w ten sposób kieszonka w kształcie rożka umożliwi Ci wsunięcie do niej sztućców.

 

Wskazówka
Jeśli używasz serwetek z tkaniny, warto je wcześniej wykrochmalić i uprasować. Pomoże to zachować im kształt oraz sprawi, że zagięcia będą mniej widoczne. W przypadku serwetek papierowych uważać przy ich składaniu, ponieważ mogą się podrzeć.

 

Jak złożyć serwetkę na sztućce? – Zestaw sztućców 68 szt. połysk BAROK + walizka

Na zdjęciu: Zestaw sztućców 68 szt. połysk BAROK + walizka
 

Serwetki na sztućce to funkcjonalne i atrakcyjne rozwiązanie na każdą okazję – spotkanie z przyjaciółmi czy uroczyste przyjęcie. Warto zadbać o to, aby pasowały do aranżacji stołu i uzupełniały motyw przewodni (np. nawiązując do pory roku lub obchodzonych świąt). Wówczas takie nakrycie z pewnością przykuje uwagę gości.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności