0

Jakie garnki nadają się na kuchenkę gazową?

Ze znalezieniem odpowiednich garnków na kuchenkę gazową nie będziemy mieli większych problemów, ponieważ większość dostępnych naczyń do gotowania jest przystosowana do tego typu płyty grzewczej. Poniżej zamieściliśmy kryteria, którymi warto kierować się przy zakupie garnków.

Garnki na sztuki, czy komplet garnków?

Zaczynając rozważania na temat zakupu garnków musimy sobie zadać pytanie, ile garnków potrzebujemy i o jakich pojemnościach. Jeśli gotujemy tylko dla siebie lub brakuje nam w kuchni na przykład dwóch garnków o różnych wymiarach, możliwe, że lepszym rozwiązaniem będzie zakup pojedynczych naczyń. Jednakże jeśli wiemy, że gotujemy potrawy dla kilku osób, złożone z dwóch dań, dobrze będzie zdecydować się na cały zestaw. Zazwyczaj w kompletach znajdziemy małe, średnie i duże garnki, rondelek lub naczynie do gotowania na parze. Pamiętajmy, że cena całego kompletu jest zawsze korzystniejsza, niż w przypadku gdybyśmy co jakiś czas dokupywali po jednym garnku do naszej kolekcji.

Na zdjęciu: zestaw garnków Prime

Garnki aluminiowe, żeliwne, stalowe, a może szklane?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele garnków wykonanych z przeróżnych materiałów. W sklepach znajdziemy garnki żeliwne, aluminiowe, stalowe, a nawet szklane. My szczególnie polecamy garnki ze stali nierdzewnej 18/10, które posiadają zwiększoną odporność na zarysowania oraz występowanie korozji. Są one przystosowane do korzystania z nich w zmywarce, piekarniku oraz na wszystkich płytach grzewczych, w tym na płycie gazowej. Ponadto, warto zainwestować w naczynia, które posiadają specjalne trójwarstwowe dno, które zapewnia równomierną dystrybucję ciepła. Będąc w sklepie zwróćmy również uwagę na dodatki zawarte w naczyniach: wewnętrzną miarkę do odmierzania wlewanych płynów, pokrywki ze szkła hartowanego, specjalny lejek oraz wygodne uchwyty. Aby pomóc Wam w wyborze odpowiedniego kompletu garnków, szczególnie polecamy naczynia z linii SUPERIOR, które spełniają wszystkie powyższe kryteria, dzięki czemu przygotowywanie posiłków jest prawdziwą przyjemnością.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2020

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności