0

Jakie garnki nadają się na kuchenkę gazową?

Zdecydowana większość garnków dostępnych obecnie na rynku nadaje się do gotowania na kuchence gazowej. Ich zakup warto jednak dobrze przemyśleć. Czym więc kierować się przy ich wyborze i na co zwrócić szczególną uwagę?

W pierwszej kolejności weź pod uwagę rodzaje garnków, ich wielkość oraz ilość. Powinny one być przede wszystkim funkcjonalne i wytrzymałe – wszystko zależy od Twoich potrzeb.
 

Na zdjęciu: zestaw garnków Prime
 

Rodzaje i budowa garnków

Garnki na kuchenkę gazową wykonywane są z różnych materiałów – aluminium, żeliwa, stali, szkła, miedzi, a nawet tytanu. Najpopularniejsze to te ze stali nierdzewnej 18/10 – wysokiej jakości tworzywa, które w 18% składa się z chromu oraz w 10% z niklu. Charakteryzują się one niezwykłą wytrzymałością na uszkodzenia i zarysowania oraz odpornością na korozję. Nadają się także do mycia w zmywarce i korzystania z nich w piekarniku (wówczas uchwyty nie mogą być plastikowe).

Na szczególną uwagę zasługują naczynia z grubym, wielowarstwowym dnem, które zapewnia równomierną dystrybucję ciepła. Podczas odmierzania wlewanych płynów bardzo pomocna jest miarka na wewnętrznej ściance garnka. Jednym z elementów wyposażenia jest również pokrywka ze szkła hartowanego z odpowietrznikiem, odprowadzającym nadmiar pary wodnej.  

W przekonaniu, że wybrany garnek nadaje się na kuchenkę gazową, utwierdzą Cię oznaczenia producenta. Znajdziesz je zarówno na opakowaniu, jak i spodzie naczynia.
 

Na zdjęciu: Zestaw garnków PRESTIGE PLUS
 

Ilość garnków

W zależności od ilości jedzenia, które zamierzasz gotować, przemyśl, ile garnków będziesz potrzebować. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę w kuchni, warto zdecydować się na zestaw, który później stopniowo możesz uzupełniać o kolejne naczynia. To rozwiązanie jest najlepsze, ponieważ garnki kupowane w zestawie są tańsze niż te kupowane oddzielne.
 

Na zdjęciu: Zestaw naczyń 10 el SMART STEEL
 

Pojemność garnków

Zastanów się, jak obfite będą gotowane przez Ciebie dania. Jeżeli planujesz przyrządzać potrawy tylko dla siebie i w małych ilościach, duże garnki nie będą Ci potrzebne. Z kolei, gdy chcesz robić obiady dla kilkuosobowej rodziny, łatwiej przygotowuje się je w większych naczyniach.
 

Zestaw garnków 9 el. SIMPLE

Na zdjęciu: Zestaw garnków 9 el. SIMPLE
 

Wybór garnków do gotowania na kuchence gazowej jest ogromny, dlatego przed zakupem pomyśl, do czego będziesz ich używać. Dzięki temu dowiesz się, jakie naczynia przydadzą Ci się najbardziej. Na koniec zwróć uwagę na design i dopasuj je do swojej kuchni.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności