0

Jakie rośliny warto posadzić wiosną?

Wiosna to zdecydowanie najbardziej pracowita pora roku dla każdego ogrodnika. W tym czasie należy wykonać niezbędne porządki w naszym ogrodzie, takie jak grabienie, przekopywanie grządek, wysiew, sadzenie, przycinanie oraz nawożenie. Jeśli dobrze przygotujemy glebę oraz odpowiednio zajmiemy się roślinami wiosną, zagwarantuje nam to szybszy wzrost drzew, krzewów jak i okazałe kwitnięcie latem. W tym artykule wymieniamy najpopularniejsze rośliny, które warto posadzić wiosną w przydomowych ogródkach.

Jakie rośliny warto posadzić w marcu?

W marcu pogoda może płatać nam figle - po okresie wyższych temperatur, pojawiają się opady śniegu i przymrozki, dlatego najlepiej zająć się wiosennym sadzeniem dopiero w drugiej połowie miesiąca. Marzec to dobra pora na sadzenie krzewów ozdobnych oraz owocowych, na przykład malin. W tym miesiącu możemy również posadzić kwiaty takie jak lilie, chabry i nagietki, które są odporne na chłody i niższe temperatury. Pamiętajmy, że w marcu pięknie zakwitają kwiaty takie jak przebiśniegi, krokusy, kaczeńce i przylaszczki, oraz drzewa, na przykład forsycje, wrzośce i oczary.

Jakie rośliny warto posadzić w kwietniu?

W kwietniu pojawiają się coraz bardziej łagodne temperatury, dlatego w tym czasie możemy pokusić się o zasadzenie nasturcji, astrów letnich, nagietków, słoneczników oraz ziół takich jak kminek, kolendra, koper i pietruszka. Jeśli zdecydujemy się na sadzenie krzewów i drzew owocowych, najlepiej wykonać tą czynność do drugiej polowy kwietnia. Wtedy też mamy największą pewność, że rośliny przyjmą się i obficie zakwitną. Dodatkowo, kwiecień to idealny czas na posadzenie jednych z najpiękniejszych krzewów – krzewów róż.

Jakie rośliny warto posadzić w maju?

Maj to nasza ostatnia szansa na posadzenie nowych roślin w ogrodzie. W tym czasie możemy już wysadzać sadzonki kwiatów jednorocznych, które są wrażliwe na chłody i niskie temperatury. Dodatkowo, w tym miesiącu sadzimy również iglaki, rododendrony, azalie, maciejki, mieczniki, czarnuszkę, begonie bulwiaste, czy na przykład dalie. Na balkonach możemy zainstalować specjalne drewniane skrzynie, czy pojemniki i posadzić petunie, pelargonie i surfinie.

Sekator jednoręczny kowadełkowyNa zdjęciu: sekator jednoręczny kowadełkowy

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności