0

Jesienne kompozycje na balkon

Poznaj najpiękniejsze, jesienne kwiaty, które pozwolą Ci w ciekawy sposób ozdobić balkonowy ogródek. Poniżej, zestawiliśmy te rośliny, które nie tylko pięknie się prezentują, ale również nie są przesadnie wymagające w codziennej pielęgnacji.

Wrzosy w jesiennej aranżacji

Wrzosy to jedne z tych roślin, które zdecydowanie kojarzą nam się z jesienią. Dostępne są one w przeróżnych odmianach i kolorach, dlatego są tak chętnie przez nas kupowane. W zależności od odmiany, możemy spotkać wrzosy o białych kwiatach, kwiatach w odcieniach różu, fioletu oraz czerwieni. Oprócz kolorów, poszczególne rośliny mogą się różnić również wysokością oraz pokrojem. To sprawia, że możemy stworzyć wiele niepowtarzalnych kompozycji z kwiatów wrzosu. Szczególnie polecamy posadzić je w wiklinowych koszykach lub drewnianych pojemnikach, oraz udekorować je małymi lampkami.

Chryzantemy w jesiennych kompozycjach na balkon

Chryzantemy najczęściej kojarzą nam się ze smutnym, listopadowym świętem, jednak zdecydowanie powinniśmy częściej wybierać te kwiaty jako ozdobę naszych ogrodów i mieszkań. Ich piękne, duże kwiaty dostępne w wielu kolorach i wielkościach naprawdę robią wrażenie. Dodatkowo, kwiaty te są odporne na zimno, dlatego zdecydowanie przetrwają wrześniowe i październikowe chłody. Warto jedynie pamiętać o umiejscowieniu ich w słonecznym miejscu oraz zapewnieniu zawsze lekko wilgotnej gleby.

Do kompozycji balkonowych możemy wybrać chryzantemy nazywane kulami, ponieważ ich okazałe kwiaty są na tyle przykuwające wzrok, że nie potrzebują towarzystwa innych roślin. Mniejsze chryzantemy możemy zestawiać w grupach lub sadzić z innymi kwiatami. Do sadzenia chryzantem na balkonie proponujemy wybierać przede wszystkim odmiany doniczkowe, gdyż charakteryzują się one mniejszym rozmiarem i bardziej zwartym pokrojem.

Astry – piękne, jesienne kwiaty balkonowe

Aster nowoangielski, aster nowobelgijski lub aster krzaczasty to rośliny, które doskonale nadają się do stworzenia ciekawych, jesiennych kompozycji na balkon. Tak jak w przypadku poprzednich kwiatów, tak również i w przypadku astrów, wybrać możemy rośliny o różnych wielkościach, kolorach i pokroju. Do sadzenia roślin w donicach wybierajmy mniejsze rośliny (np. astry krzaczaste) – lepiej nam się przyjmą oraz korzystniej będą się prezentować, niż gatunki o większych rozmiarach. Najlepiej umieszczać astry w dekoracyjnych, kolorowych donicach zestawiając je dodatkowo z małymi dyniami, kapustą ozdobną lub orzechami. Pamiętajmy, aby astrom zapewnić odpowiednią ilość światła oraz żyzną, lekko wilgotną glebę, aby cieszyć się ich pięknym wyglądem.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2022

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności