Silikonowa forma do pieczenia keksówka 24cm SMART
Brownie z malinami to pomysł na smaczne ciasto o chrupiącej skorupce, które jest proste w przygotowaniu i dosłownie rozpływa się w ustach. Wykorzystaj do niego formę do pieczenia w prostokątnym lub okrągłym kształcie. Tradycyjnie brownie podaje się w naprawdę małych kawałkach, często np. z dodatkiem lodów.
Co jest potrzebne na brownie z malinami?
- 150 g gorzkiej czekolady
- 100 g masła
- 2 łyżki kakao
- 2 jajka
- 90 g mąki
- 150 g cukru
- Szczypta soli
- 150 g malin
Jak zrobić brownie z malinami?
Masło razem z czekoladą rozpuść w kąpieli wodnej. Do miski wbij jajka, dodaj cukier i ubij składniki. Następnie przelej do nich masło z czekoladą i wymieszaj tak, aby powstała jednolita masa.
W drugim naczyniu wymieszaj ze sobą mąkę, kakao i szczyptę soli, a następnie przesyp składniki do miski z jajkami i czekoladą. Ponownie wymieszaj całość.
Gotową masę przelej do kwadratowej formy silikonowej SMART. Na wierzchu ułóż maliny. Ciasto włóż do piekarnika nagrzanego do 160°C na około 30 minut. Gotowe brownie z malinami możesz podawać np. z lodami waniliowymi. Doskonale prezentuje się podane na pięknej porcelanie. Smacznego!
Dlaczego brownie podaje się w niewielkich porcjach?
Brownie to ciasto o niezwykle intensywnym smaku spowodowanym wysoką zawartością czekolady. Dlatego też zazwyczaj podaje się je w naprawdę małych porcjach. Nie da się jednak ukryć, że jest wyśmienite i dlatego często niełatwo jest oprzeć się dokładce. Często brownie jest też elementem innych deserów, może być też podawane z różnymi polewami.
Jaki cukier wykorzystać?
Do brownie możesz wykorzystać cukier biały lub brązowy. Ten drugi może być dobrym rozwiązaniem, jeśli lubisz karmelowy smak. Nie jest też trudno dostępny, ponieważ aktualnie można kupić go praktycznie w każdym sklepie spożywczym. Jeśli jednak posiadasz po prostu cukier biały, wybierz właśnie ten. Jeśli chodzi o stopień zmielenia, warto postawić na ten, który jest nieco drobniejszy.
Czy z brownie może wyjść zakalec?
Tak naprawdę brownie z założenia jest tzw. zakalcem. To bardzo ciężkie, gęste ciasto o specyficznej konsystencji. Nie przejmuj się więc, jeśli masz wrażenie, że nie wyrosło i jest „zakalcem” – dokładnie tak ma wyglądać!