Silikonowa forma do pieczenia keksówka 24cm SMART
Jak ubić bitą śmietanę? Ta podstawowa czynność może sprawiać prawdziwe kłopoty, zwłaszcza dla osób, które nigdy tego nie robiły. Jak to zrobić szybko i skuteczne? Sprawdź, jak przygotować pyszny krem na każdą okazję!
Jak przygotować bitą śmietanę? Jeden przepis
Przepis na przygotowanie bitej śmietany jest tak naprawdę tylko jeden. Nie ważne jest to, czy chcesz przygotować ją samą, czy z dodatkiem innych kremów. Podstawy tworzenia jej są takie same. Jednak w trakcie całego procesu wiele rzeczy może pójść nie tak. Śmietanka może nie chcieć się ubić, a czasem może się zważyć. Dlatego warto przestrzegać kilku rad.
Jakiej śmietany użyć do stworzenia bitej śmietany?
Aby ubić bitą śmietanę, masa musi mieć co najmniej 30% tłuszczu. Dlatego bardzo ważne jest, aby do tego procesu wybierać wyłącznie śmietanę 30% lub 36%. Dzięki temu uzyskasz pewność, że Twój krem będzie wychodził. Produkt powinien być świeży i sprawdzonej jakości. Jeśli będzie w nim choć odrobina mniej tłuszczu, przepis może nie wyjść tak, jak powinien.
Nie pomyl tłustej śmietanki na tort ze słodką śmietanką z mniejszą ilością tłuszczu, np. 18%. Takie produkty doskonale nadają się do sosów czy do przygotowania obiadu, ale nie do stworzenia stabilnego kremu, którym przełożysz ciasto!
Jak ubić śmietanę 30%?
Aby ubić śmietanę 30%, najpierw schłódź ją w lodówce przez co najmniej godzinę. Przelej śmietanę do zimnej miski i zacznij ubijać mikserem na niskich obrotach. Stopniowo zwiększaj prędkość, aż śmietana zacznie gęstnieć. Ubijaj, aż osiągnie pożądaną konsystencję – sztywną, ale nie za długo, aby nie przekształciła się w masło. Cały proces trwa około 3-5 minut.
Gdzie przechowywać śmietankę na krem?
Śmietanka, którą użyjesz do stworzenia pysznego kremu do ciasta, powinna być przed ubijaniem dobrze i równomiernie schłodzona. Dlatego bardzo ważne jest, aby przechowywać ją w lodówce. Najlepiej kupić pojemniczek co najmniej dzień przed przygotowywaniem kremu i od razu ją do niej włożyć. Jeśli jednak nie było to możliwe, schładzaj ją przez co najmniej 2-3 godziny. Pamiętaj, że temperatura w sklepowych lodówkach jest zwykle wyższa!
Z ciepłej śmietanki krem po prostu może nie wyjść, dlatego, aby nie marnować składników, nie zabieraj się za pracę, jeśli nie posiadasz schłodzonej śmietany.
Jak nie zważyć bitej śmietany?
Bita śmietana może się zważyć, a właściwie – może wydzielić się z niej masło. Dlatego też należy uważnie pilnować masę w trakcie wyrabiania i przerwać proces, nim zacznie wydzielać się tłuszcz. Śmietanę ubijaj tylko do momentu, w którym zrobi się sztywna. Wówczas należy przerwać proces.
Kiedy dodawać cukier do ubijanej śmietany?
Cukier należy dodawać do ubijanej śmietany wtedy, gdy ta jest już prawie gotowa. Powinna być niemal stabilna, ale lekko lejąca się. Ten moment należy po prostu wyczuć. Gdy przygotujesz bitą śmietanę kilka razy, na pewno będziesz doskonale wiedzieć, kiedy dodać ten ważny składnik. Pamiętaj, aby jego ilość nie była zbyt duża. Zazwyczaj kilka łyżeczek drobnego cukru do wypieków lub cukru pudru będzie wystarczająca.
Co można dodać do bitej śmietany?
Aby stworzyć pyszny krem, do bitej śmietany możesz dodać wiele dodatków. Ważne jednak jest to, aby były w miarę możliwości schłodzone oraz by robić to stopniowo. Unikaj też produktów, które są zbyt płynne – dodatki bezpośrednio łączące się ze śmietaną, powinny być w miarę tłuste. Do bitej śmietany możesz dodać między innymi:
- serek mascarpone;
- serek kanapkowy tłusty;
- rozpuszczoną (tężejącą już) czekoladę;
- kawałki czekolady, cukierki czy orzeszki;
- różnego rodzaju owoce.
Jak połączyć bitą śmietanę z owocami?
Aby połączyć bitą śmietanę z owocami, użyj wygodnej szpatułki NATUR. Dokładnie wymieszaj ze sobą produkty, nie robiąc zbyt gwałtownych ruchów. Ten sposób zadziała oczywiście również na inne większe produkty, np. kawałki czekolady, orzeszki, czy krakersy. Dzięki temu Twój tort będzie miał niezwykłą strukturę, dlatego warto tego spróbować!
Jak ustabilizować bitą śmietanę?
Aby ustabilizować bitą śmietanę, dodaje się do niej – jak samo to słowo wskazuje – jakiś stabilizator. Najpopularniejszym jest żelatyna, ale można użyć też agaru, czy gotowych mieszanek cukierniczych. Ponadto po przygotowaniu krem (także z dodatkami) należy schłodzić. Dzięki temu nakładanie go na ciasto będzie przyjemniejsze i szybsze, a masa będzie po prostu lepiej się zachowywać.
Ile żelatyny dodać do bitej śmietany?
Aby dodać żelatynę do bitej śmietany, należy ją namoczyć w wodzie (ewentualnie w innym płynie, np. soku). Gdy napęcznieje, należy rozpuścić ją, używając kąpieli wodnej bądź mikrofalówki. Uwaga, nie doprowadź wody do wrzenia! Na każde 250 ml śmietanki będzie potrzebna 1 płaska łyżeczka żelatyny rozpuszczona w 40 ml wody. Używaj wyłącznie produktu bez dodatków. Przed połączeniem jej z bitą śmietaną, żelatynę należy wystudzić.
Czy bitą śmietanę można ubić bez miksera?
Tak, ale… zajmie to dużo czasu! Bita śmietana była tworzona jeszcze przed powstaniem prądu, dlatego jest to jak najbardziej możliwe. Jednak wymaga to użycia stosunkowo dużej ilości siły i nawet najsprawniejsza osoba może zmęczyć się w trakcie używania trzepaczki. Dlatego, jeśli tylko masz taką możliwość, po prostu ułatw sobie pracę i sięgnij po maszynę, która wykona tę trudną pracę za Ciebie. Jeśli jednak nie masz innej możliwości, sięgnij po trzepaczkę NATUR, wykonaną z bezpiecznego dla zdrowia silikonu oraz wysokiej jakości drewna.
Do czego wykorzystać bitą śmietanę?
Bitą śmietanę możesz wykorzystać na wiele sposobów! Po pierwsze to doskonały krem bądź baza do kremu zawierającego więcej składników, który użyjesz do przekładania tortów oraz innych ciast. Ale to nie wszystko. Możesz dodać ją do różnorodnych deserów, takich jak lody czy czekoladowe fondue. Ponadto można użyć ją do ozdabiania i urozmaicania różnorodnych napojów oraz nie tylko słodkich potraw.
Jak przechowywać bitą śmietanę?
Bitą śmietanę, a także wszystkie produkty, które ją zawierają (ciasta, desery), należy koniecznie przechowywać w lodówce lub chłodnym miejscu. W temperaturze pokojowej będzie tracić na stabilności, aż w końcu zupełnie się rozpłynie. Dlatego też wyciągaj ją najlepiej bezpośrednio przed podaniem. Jeśli chcesz podać ją wraz z gorącym produktem, np. gorącą kawą czy upieczonym daniem, wykładaj ją tuż przed wydaniem talerza.
Śmietanę przechowuj w woreczku cukierniczym bądź miseczce, koniecznie przykrytej.
Jak ubić bitą śmietanę? Wykonuj przepis krok po kroku
Ubijając śmietanę, krok po kroku przestrzegaj swojego sprawdzonego przepisu oraz powyższych rad. Dzięki temu Twoje kremy zawsze będą wychodziły pyszne i stabilne. Jak widzisz, ubicie bitej śmietany wymaga po prostu pewnej wiedzy, którą zwykle nabywa się z doświadczeniem. Dlatego nie poddawaj się i próbuj! Smacznego!
ZRÓB WSPANIAŁY PREZENT DO KUCHNI Z PRODUKTAMI GERLACH:SZTUĆCE NA PREZENT NOŻE KUCHENNE NA PREZENT GARNKI NA PREZENT PATELNIE NA PREZENT PORCELANA NA PREZENT PREZENTY DO KUCHNI PREZENTY DO KUCHNI NA ŚWIĘTA GADŻETY DO KUCHNI NA PREZENT PREZENTY DO KUCHNI DO 100 ZŁ |