0

Postaw na naturę w swoim domu - trend urban jungle

Gdy nadchodzi jesień, a za oknem coraz mniej zieleni i barwnych kwiatów musimy postarać się sami o namiastkę letnich, roślinnych wrażeń. Dzisiaj postaramy się Was przekonać do stworzenia w mieszkaniu swojej własnej małej dżungli. Jak to zrobić? Podążajcie za trendem urban jungle!

Co to jest urban jungle?

To trend i jednocześnie ukłon w stronę natury, której może nam brakować na co dzień, gdy mieszkamy w mieście. Roślinność i przyroda to elementy, które przynoszą nam ukojenie, spokój i odpoczynek. To one gwarantują nam lepsze samopoczucie i bardziej pozytywne nastawienie do życia. Nic też dziwnego, że w dzisiejszych czasach, gdy miasta rozrastają się w niesamowitym tempie, kolejne wieżowce budowane są obok już obecnych, a gdy przechadzając się po mieście, jedynymi zielonymi miejscami na mapie miasta są parki i skwery, chcemy wprowadzić jak najwięcej zieleni przynajmniej w swoim mieszkaniu.

Mieszkanie w stylu urban jungle

Rośliny

Pierwsza myśl, zresztą trafna, która przychodzi do głowy w związku z trendem urban jungle, jest żywa roślinność w mieszkaniu, którą możemy zasadzić w doniczkach, zainstalować  na specjalnych wieszakach lub postawić na półce, parapecie lub podłodze. W kuchni proponujemy zasadzić lub posiać zioła, których używamy na co dzień podczas gotowania: bazylia, majeranek, mięta, rzeżucha. Najlepszym miejscem do postawienia doniczek z ziołami będzie parapet, gdyż zapewnimy w ten sposób odpowiednią ilość światła naszym roślinom. Przechodząc do salonu, zwróćmy uwagę na puste miejsca, gdzie moglibyśmy postawić większe rośliny na podłodze w ozdobnych donicach. W tym przypadku sprawdzą się rośliny takie jak dracena, monstera lub Palma Chrysalidocarpus lutescens.  Będą one oryginalną dekoracją pomieszczeń i doskonale wypełnią pustą przestrzeń. Dodatkowo, ich kolejnym atutem jest fakt, iż są łatwe w pielęgnacyjni i nie wymagają zbyt wiele uwagi ze strony właściciela.

Kolorystyka i wystrój wnętrza

Oprócz roślin w doniczkach, w mieszkaniu w stylu urban jungle możemy również postawić na charakterystyczną dla tego trendu kolorystykę. Kolorystyka wybieranych dodatków i mebli opiera się głównie na palecie zieleni, złota i brązów. Odważniejsze wersje kolorystyczne występują w żywych, soczystych odcieniach zieleni, często w wersji egzotycznej lub tropikalnej. Możemy również pokusić się o pomalowanie ścian w intensywnych kolorach, choć pamiętajmy, że jest to rozwiązanie dla odważnych – nie sprawdzi się ono w każdym pomieszczeniu. Klimat urban jungle osiągniemy również poprzez zastosowanie płytek, tkanin i tapet z motywami fauny i flory. Nie zapominajmy również o dodatkach wykonanych z naturalnych surowców: drzewo, wiklina, bambus, rattan, len lub bawełna, oraz o dodatkach, które przedstawiają roślinność: obrazy, zdjęcia i poduszki w egzotyczny wzór.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności