Fettuccine z warzywami i eskalopkami cielęcymi zachwyci każdego miłośnika włoskiej kuchni. Aby odpowiednio ugotować i wygodnie odcedzić makaron, przyda Ci się zestaw garnków z sitkami w pokrywkach. Nie zapomnij, że do przygotowywania kuchni włoskiej przydaje się oliwa z oliwek. Najlepiej postawić na taką wysokiej jakości, z pierwszego tłoczenia.
Co jest potrzebne do przygotowania Fettuccine z warzywami i eskalopkami cielęcymi?
- 300 g makaronu fettuccine
- 2 łyżki oliwy z oliwek
- 2 marchewki
- 2 czerwone papryki
- 2 łodygi selera naciowego
- 4 cebulki dymki
- 400 g eskalopków cielęcych
- ½ szklanki soku pomarańczowego
- Sproszkowana papryczka chilli
- Natka pietruszki do przyozdobienia
Jak przygotować fettuccine z warzywami i eskalopkami cielęcymi?
Rozpocznij od ugotowania makaronu fettuccine według instrukcji na opakowaniu. Gotowy makaron odcedź. Umyj dokładnie wszystkie warzywa. Paprykę pokrój w paski, marchewkę i seler obierz i pokrój w plastry, a cebulę w kostkę. Do krojenia polecamy ostre noże LOFT.
Na dużej głębokiej patelni np. MONOLIT o średnicy 28 cm rozgrzej oliwę, podsmaż seler, paprykę, marchewkę, cebulę dymkę i wymieszaj. Umyj mięso i pokrój na cienkie krótkie paski, a następnie przełóż je do warzyw.
Na patelnię wlej sos pomarańczowy i dodaj odrobinę papryki chilli. Gotuj do momentu, aż składniki zmiękną. Następnie przełóż makaron na patelnię. Ponownie wymieszaj całą zawartość i przełóż na talerze. Fettuccine z warzywami i eskalopkami cielęcymi udekoruj świeżą natką pietruszki.
Czym zastąpić makaron Fettuccine?
Makaron Fetticcine możesz zastąpić innymi podobnymi makaronami typu „wstążki”, takimi jak Fettuce, czy Fetucelle. Różnią się one właściwie wyłącznie szerokością, dlatego to, na jaki postawisz, zależy po prostu od Twoich preferencji.
Jakie jest najbardziej tradycyjne danie podawane z Fetticcine?
Jednym z najpopularniejszych tradycyjnych dań z wykorzystaniem tego makaronu jest Fettuccine Alfredo. Podaje się go wówczas z masłem i parmezanem. Pod wpływem temperatury makaronu, ser rozpuszcza się, tworząc sos. Pierwsze podobne przepisy pochodzą już z XV wieku, jednak nazwa dania wzięła się od Alfredo Di Lelio, który wprowadził je do jednej z włoskich restauracji w XX wieku.
Czy czerwone papryki można zastąpić innymi?
Tak, jeśli preferujesz smak innych papryk, np. żółtych czy zielonych możesz zamienić je w przepisie. Możesz również wymieszać dwa różne kolory warzyw, tworząc barwne i smacznie wyglądające danie.