Patelnia CONTRAST PROCOAT 20 cm z powłoką ceramiczną
Pomidorowy omlet po grecku to smaczny przepis na śniadanie czy kolację. Do tego przepisu przyda się patelnia z nieprzywierającą powłoką, która sprawi, że przewracanie omleta będzie po prostu bardzo proste. Jak przygotować go krok po kroku?
Co jest potrzebne na pomidorowy omlet po grecku?
- 450 g pomidorów
- 2-3 łyżeczki świeżej bazylii
- sól i pieprz wg. uznania
- 4 jajka
- 50 ml oleju
Składniki na 1 omlet.
Jak przygotować pomidorowy omlet po grecku?
Pomidory przełóż do wrzątku na ok. 5 sekund, a następnie wyjmij je za pomocą łyżki cedzakowej i włóż pod zimną wodę. Wówczas obierz je za pomocą ostrego noża.
Pomidory przekrój na połówki i usuń z nich pestki oraz sok. Następnie potnij je na cieniutkie paseczki.
Jajka ubij za pomocą trzepaczki z ziołami, solą oraz pieprzem. Powinny stać się jaśniejsze, puszyste. Patelnie rozgrzej, a następnie wlej na nią masę. Mieszaj je delikatnie łopatką, tak aby się usmażyły, ale nie zupełnie ścięły. Następnie posyp na wierzchu pomidorami i zagrzej. Możesz w trakcie złożyć omlet na pół. Możesz posypać go na końcu dowolnymi świeżymi ziołami. Smacznego!
Jakie pomidory wybrać do stworzenia omleta?
Pomidory podawane w omlecie nie są poddawane długotrwałej obróbce termicznej, dlatego ważne jest, aby już same w sobie były smaczne. Doskonale sprawdzają się pomidory malinowe lub tzw. Bawole Serca. Możesz postawić też na dowolny inny rodzaj, który po prostu smakuje Ci lub osobom, którym podasz danie.
Skąd wziąć świeżą bazylię?
Bazylię można zazwyczaj kupić w sklepach spożywczych w formie sadzonek. Możesz od razu korzystać z rośliny tego typu, lub zacząć hodowlę na własnym parapecie. Przesadź ją do nieco większej doniczki z odpowiednią glebą (wymieszaj ziemię uniwersalną z perlitem, keramzytem, korą). Regularnie podlewaj i nawóź roślinę, a szybko zobaczysz efekty i będziesz mógł cieszyć się świeżą bazylią przez cały rok!
Czy można ograniczyć ilość oleju w przepisie?
Tak, możesz ograniczyć ilość oleju obecną w przepisie. Zwłaszcza jeśli korzystasz z patelni z nieprzywierającą powłoką. Jego niewielka ilość jest jednak potrzebna – nie powinno się rozgrzewać zupełnie suchej patelni, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na właściwości jej powłoki.