0

Funkcje scyzoryków, o których nie wiedziałeś

Czy znasz tą sytuację, gdy trzymasz w ręce swój scyzoryk i zastanawiasz się do czego właściwie służy dany element albo do czego jeszcze mógłby Ci się przydać oprócz swojej podstawowej funkcji? Jeśli tak, ten artykuł jest z pewnością dla Ciebie - znajdziesz w nim opis niecodziennych i tych mniej oczywistych zastosowań scyzoryka.

Hak

Hak to jeden z tych elementów, który czasami sprawia problem posiadaczom scyzoryków, gdyż po prostu nie wiedzą do czego właściwie mieli by go użyć. Podstawową funkcją tego elementu może być pomoc przy przenoszeniu paczek, które nie posiadają wygodnego uchwytu do dźwigania. Wystarczy zahaczyć hak o wystający sznurek, podważyć taśmy kurierskie lub ewentualnie wbić delikatnie hak w karton i już możemy komfortowo przenosić nasze paczki.

Wykałaczka

Co ciekawe, wykałaczka może posłużyć nam jako narzędzie do czyszczenia samego scyzoryka. Wszelkie zakamarki oraz małe przestrzenie pomiędzy poszczególnymi elementami można szybko i wygodnie doczyścić za pomocą wykałaczki. Ponadto, posłuży ona również do zresetowania urządzeń elektronicznych, które posiadają maleńki gumowy przycisk, który często okazuje się trudno dostępny, jeśli akurat nie mamy pod ręką wsuwki do włosów, kolczyka lub klasycznej, drewnianej wykałaczki.

Małe ostrze

Małe ostrze jest często pomijaną funkcją w scyzoryku, gdyż mając do dyspozycji duże ostrze raczej wybierzemy to drugie. Jednak w sytuacjach, gdy wymagana jest precyzja podczas wykonywania danego zadania polecamy skorzystać właśnie z małego ostrza – będzie ono bardziej poręczne i dokładniejsze.

Szydło

Zawsze wtedy, gdy chcemy wykonać dziurki w materiale lub drewnie, sięgnijmy po narzędzie jakim jest szydło. Jest ono na tyle ostre, ze z łatwością stworzymy otwory w pasku, wywiercimy dziurki w drewnie, a dodatkowo przewleczemy zręcznie nitkę, czy sznurek.

Korkociąg

Oczywiście podstawowe zastosowanie korkociągu jest wszystkim znane, jednak nie wszyscy z nas wiedzą, iż korkociąg pozwoli nam na wygodne rozwiązanie supłów, gdyż jest wystarczająco cienki oraz nie jest tak ostry jak szydło, co sprawi, że nie uszkodzimy rozwiązywanego materiału.

Scyzoryk Assist 12Na zdjęciu: Scyzoryk Assist 12

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności