0

Jak zmienić wystrój kuchni bez dużego wysiłku?

Jak zmienić wystrój kuchni bez dużego wysiłku? To może być prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza przy bardzo charakterystycznych meblach. Sprawdź, jak jednak dopasować swoją kuchnię pod swój własny gust bądź po prostu trochę ją odświeżyć.

Jeśli możesz, wybieraj neutralne kuchnie

Najłatwiej zmienić wystrój we wnętrzu, które ma neutralny charakter, np. z białymi, prostymi szafkami oraz blatem. Dlatego, jeśli możesz sobie na to pozwolić i zależy Ci właśnie na tym aspekcie, postaraj się wynająć lub kupić mieszkanie albo z wnętrzami, które Ci się podobają, albo z neutralnymi, które dopasujesz do własnych potrzeb i upodobań.

Oczywiście nie zawsze jest taka możliwość, zwłaszcza jeśli zależy Ci po prostu na odświeżeniu wnętrza w Twoim własnym mieszkaniu. Ale w każdej sytuacji da się coś zaradzić!

Jak zmienić wystrój kuchni? Zacznij od ścian

Chcąc zmienić wystrój kuchni, warto zacząć od jej ścian. Jeśli posiadasz fragmenty pomalowane farbą, zmień jej kolor. To pozwoli na odświeżenie wnętrza i da poczucie czystości wewnątrz. Zmiana nie musi być drastyczna: czasem wystarczy zmiana o jeden ton bądź o nieco inny odcień w zbliżonym kolorze. Postaraj się dobrać kolor tak, by jak najbardziej pasował do mebli i ogólnego wystroju mieszkania.

Następnie zastanów się, czy możesz w jakiś sposób ozdobić ściany. Możesz powiesić na nich obrazy, bądź rodzinne zdjęcia. Dobrze sprawdzić może się również półka, na której ułożysz akcesoria kuchenne. Nie tylko zapełni przestrzeń, dodając jej wrażenia przytulności, ale również wpłynie pozytywnie na użytkowanie kuchni na co dzień.

Dodatki zmieniają wystrój kuchni

Dodatki nadają wnętrzu charakteru i pozwalają na modyfikację wyglądu kuchni. Jeśli posiadasz okno, na parapecie może zagościć piękna roślina z odpowiednio dobraną doniczką. Na blacie może stanąć wysokiej jakości pojemnik na akcesoria. Jeśli zależy Ci na dodatkach z naturalnego drewna, sprawdź pojemnik na akcesoria NATUR.

Zadbaj też o takie detale, jak dobór ściereczek do kuchni w odpowiednich kolorach, czy rękawic kuchennych, które pasują do całego wystroju. Każdy detal ma znaczenie, więc zwracaj uwagę również na takie przedmioty.

Garnki i patelnie to też element wystroju kuchni

Nie zapominaj, że garnki, patelnie, noże czy sztućce również są elementem wystroju kuchni! Postaraj się dobrać je tak, aby tworzyły zgrany komplet. GERLACH ułatwia życie i pozwala na wybór produktów, które wspólnie tworzą jednolicie wyglądającą całość. Na przykład linia NATUR doskonale sprawdzi się w nowoczesnych kuchniach z dodatkiem drewna, np. w stylu loftowym. Z kolei miłośnicy satynowych wykończeni i stali nierdzewnej powinni zwrócić uwagę na linię AMBIENTE, a ci, którzy nie posiadają zbyt dużej przestrzeni, mogą postawić na garnki SMART lub SMART STEEL.

Wybór produktów z jednej linii to gwarancja efektownie wyglądającego wystroju wnętrza każdej nowoczesnej kuchni.

Dbaj o czystość swojej kuchni

Każda zamiana wystroju wnętrza nie będzie miała odpowiedniego efektu, jeśli kuchnia będzie w nieporządku. Co więcej, w tej przestrzeni przygotowujesz przecież posiłki, dlatego dla własnego zdrowia oraz dobrego samopoczucia, warto po prostu dbać o to, by zawsze panował w niej porządek. Dlatego po gotowaniu nie zostawiaj porządków na później. Umyj od razu brudne garnki ręcznie bądź włóż je do zmywarki (sprawdź zalecenia producenta!). Zadbaj też o czyste blaty oraz o odpowiednią segregację śmieci.

Początkowo regularne sprzątanie może być trudne, ale jeśli będziesz wykonywać je po każdym gotowaniu, szybko wejdzie Ci w nawyk!

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności