0

Jakie narzędzia przydadzą się w ogrodzie? Przygotuj się do wiosny

Jakie narzędzia przydadzą się w ogrodzie? Jeszcze nim rośliny obudzą się do życia, przygotuj się do wiosny i zaopatrz się we wszystkie potrzebne narzędzia. Sprawdź, jakie mogą Ci się przydać w trakcie pierwszych prac w roku.

Jakie narzędzia przydadzą się w ogrodzie? Sprawdź, czego brakuje

Jeśli masz ogród nie od dzisiaj, to bez wątpienia posiadasz już pewną kolekcję narzędzi. Jednak w trakcie każdego sezonu coś się gubi bądź niszczy. Dlatego jeszcze przed nadejściem wiosny warto zrobić porządki w swoich akcesoriach i sprawdzić, czego brakuje i co trzeba zakupić. Dzięki temu, gdy rośliny będą budzić się do życia, bez problemu o nie zadbasz i zapewnisz im wszystko, czego brakuje.

Nowy ogród – jak stworzyć listę zakupów?

Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z ogrodnictwem, również powinny się przygotować. Wiele pracy w przygotowaniu nowego otoczenia będzie na pewno wymagać dużej ilości odpowiednich narzędzi.

Część z nich na pewno będziesz dokupywać na bieżąco, gdy po prostu zajdzie taka potrzeba, ale warto jeszcze przed zaczęciem prac zadać sobie pytanie, jakie rośliny i w jakich ilościach chcesz sadzić i o jakie musisz zadbać. Dzięki temu stworzysz listę produktów, która potencjalnie może Ci się przydać. Warto przynajmniej niektóre zakupić wcześniej, aby rozłożyć wszystkie wydatki w odpowiedni sposób.

Czy masz narzędzia do podcinania krzewów?

Jednym z podstawowych narzędzi do podcinania krzewów są sekatory jednoręczne. Niewielkie i proste w użyciu są niezbędne w każdym ogrodzie. Sekator nożycowy sprawdzi się do podcinania żywych, rosnących gałązek, z kolei kowadełkowy będzie idealny do zajmowania się uschniętymi pędami.

Sekatory dwuręczne do podcinania drzew

Osoby, które posiadają w swoim ogrodzie chociaż jedno drzewo, koniecznie muszą zakupić sekatory dwuręczne. Pozwalają one na łatwiejszy dostęp do gałęzi, które należy regularnie przycinać. Zazwyczaj robi się to jesienią lub zimą, przed nadejściem wiosny, jednak sekator warto mieć pod ręką przez cały rok. Nigdy nie wiesz, kiedy będzie trzeba dodatkowo zadbać o roślinę! Tak jak w przypadku narzędzi jednoręcznych, możesz wybrać sekatory kowadełkowe lub nożycowe.

Zajmij się grządkami! Odpowiednie narzędzia ogrodowe

Posiadasz grządki pełne warzyw? Koniecznie zakup narzędzia ogrodowe, które pomogą ci w trakcie pracy. Bez wątpienia przyda się łopatka wąska i szeroka. Lepiej mieć obydwa wymiary, aby dobrać je do konkretnych roślin. Przydadzą się również widełki, czy kultywator, którym wygodnie spulchnisz glebę i przygotujesz ją pod sadzenie nasion.

Jeśli masz żywopłot, kup nożyce

 Niewielkie, odstające gałązki żywopłotu możesz podciąć sekatorem. Jednak do dłuższej pracy warto wybrać odpowiednie nożyce. Są one znacznie wygodniejsze i przyśpieszają pracę, dlatego warto na nie postawić.

Jakie narzędzia przydadzą się w ogrodzie do cięższych prac?

Do cięższych, fizycznych prac, przydadzą się narzędzia długie. Jeśli chcesz posadzić na początku sezonu drzewa, konieczny będzie szpadel ostry. Nim wygodnie wykopiesz dziurę. Saperka przyda się do przerzucania piasku, zaś trawnik oczyścisz z użyciem grabi. To podstawowe narzędzia, które powinny znajdować się w każdym domu z ogrodem.

Zwracaj uwagę na jakość narzędzi ogrodowych

Wiele narzędzi ogrodowych jest ostra, a więc może być potencjalnie niebezpieczna. Z tego powodu stawiaj wyłącznie na sprawdzone i bezpieczne narzędzia, które posiadają odpowiednie zabezpieczenia i są wystarczająco mocne, aby nie złamać się w trakcie pracy. Pamiętaj też, aby przechowywać je z dala od zasięgu dzieci.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności