0

Letnie odchudzanie część I. Trening na świeżym powietrzu

Wraz z latem nastał najlepszy czas na zrzucenie zbędnych kilogramów. Słoneczna pogoda zachęca do wychodzenia z domu, dlatego zadbajmy, aby nasze treningi odbywały się jak najczęściej na świeżym powietrzu. Jest to doskonały sposób na urozmaicenie naszego dnia treningowego oraz zwiększenie wydolności organizmu.

Trening na świeżym powietrzu pomoże w walce z dodatkowymi kilogramami

Nie od dzisiaj wiadomo, że podczas odchudzania, zdrowa dieta powinna iść w parze z dostarczeniem odpowiedniego wysiłku naszemu organizmowi. Szczególnie ważne jest, aby wykorzystać dobrą, słoneczną aurę i przeprowadzić trening na świeżym powietrzu, który wzmocni nasze ciało i zdrowie. Powszechnie panuje przeświadczenie, iż ćwiczenia wykonywane na sali lub w pomieszczeniu są dla nas bezpieczniejsze. Nic bardziej mylnego. Podczas treningu na zewnątrz hartujemy nasz organizm, zażywając tak zwanej kąpieli powietrznych, dzięki czemu wzmacniamy naszą wytrzymałość i stajemy się bardziej odporni na występowanie chorób, przyzwyczajając nasz organizm do zmieniających się temperatur. Co najważniejsze w kwestii odchudzania, proces hartowania wpływa znacząco na procesy fizjologiczne – przyspiesza przemianę materii, poprawia ukrwienie skóry, niweluje poczucie zmęczenia i wyczerpania. To wszystko sprawia, że łatwiej nam spalić kalorie, gdy nasz organizm pracuje na wyższych obrotach. Ponadto, po pobycie na świeżym powietrzu poprawia się nasze samopoczucie, a my mamy więcej energii, motywacji i ochoty do działania.

Trening na świeżym powietrzu, a kontuzje

Kolejną zaletą odbywania treningu na zewnątrz jest czynnik niższego ryzyka wystąpienia kontuzji. Twarde podłoże w salach klubów fitness, czy u nas w domu (parkiet) znacząco zwiększa szansę na przeciążenie stawów kolanowych i ścięgien w porównaniu z treningiem odbytym na miękkim podłożu w parku (trawnik)  lub lesie (ścieżki leśne). Zwłaszcza bieganie na twardym podłożu często prowadzi do przeciążenia układu mięśniowo-szkieletowego, powodując silne bóle stawów.

A po treningu shake!

Ważnym elementem rytuału treningowego jest również to, co zrobimy tuż po nim. Pamiętajmy, że po wysiłku nasz organizm przechodzi w fazę regeneracji oraz budowy mięśni. Aby proces ten przebiegał prawidłowo, zadbajmy o dostarczenie mu odpowiedniej porcji białka, najlepiej w postaci białkowego shake'a. Napój przygotujmy na bazie mleka lub jogurtu i naszych ulubionych owoców, proporcje składników ustalając według naszych własnych preferencji. Shake owocowy jest szczególnie dobry pomysłem po treningu odbytym w późniejszych godzinach wieczornych, gdy nie powinniśmy spożywać zbyt ciężkostrawnych i kalorycznych posiłków, a jedynie lekkie i pożywne.

Zestaw noży Country

Aby wygodnie pokroić owoce do shake'a, polecamy zestaw noży kuchennych Country.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności