Patelnia do naleśników HARMONY CLASSIC 26cm
Racuchy z twarogu i dyni to świetny pomysł na jesienny, słodki obiad bądź deser. Ich przygotowanie jest naprawdę bardzo proste. Wykonasz je z kilku podstawowych składników. Jeśli chcesz zmniejszyć kaloryczność, postaw na odtłuszczony ser biały. Do przygotowania tego dania przyda Ci się patelnia.
Co jest potrzebne na racuchy z twarogu i dyni?
- 200 g sera białego
- 200 g dyni
- 2 łyżki kaszy manny
- 1 średniej wielkości jajko
- 1 łyżka cukru
- szczypta soli
- kawałek piernika
- tłuszcz do smażenia, np. olej rzepakowy
Jak przygotować racuchy z twarogu i dyni?
Ser dokładnie zmiel, używając maszynki do mięsa. Możesz również wykorzystać blender. Następnie dodaj łyżkę kwaśnej śmietany. Dynie zetrzyj na tarce i połącz ją z serem. Dodaj do masy kaszę, sól, cukier oraz jajko. Wszystko dobrze wymieszaj.
Formuj z masy placuszki i kładź je na rozgrzaną patelnię z tłuszczem. Smaż do zarumienienia się z obydwu stron. Następnie wykładaj je na talerz, posypuj cukrem pudrem oraz cukrem waniliowym. Możesz podawać również z bitą śmietaną.
Jakie odmiany dyni najlepiej sprawdzą się w racuchach?
Najlepiej sprawdzają się odmiany dyni o zwartej, lekko słodkiej konsystencji, np. Hokkaido czy piżmowa. Hokkaido nie wymaga obierania i ma doskonałą teksturę, która pozwala na uzyskanie delikatnych i smacznych dań. Dynia piżmowa natomiast ma intensywny, lekko orzechowy smak, który dodatkowo wzbogaci smak racuchów.
Czy racuchy z dyni można przyrządzić bez dodatku cukru?
Tak, cukier w racuchach można zastąpić naturalnymi słodzikami lub pominąć, korzystając ze słodyczy dyni. Jeśli preferujesz zdrowsze wersje, możesz sięgnąć po syrop klonowy lub ksylitol. Danie możesz też przyprawić, np. cynamonem lub gałką muszkatołową.
Jakie dodatki będą najlepiej pasować do racuchów z twarogu i dyni?
Racuchy z dynią świetnie komponują się z dodatkami o słodkim lub kwaśnym smaku. Można je podać z jogurtem naturalnym, miodem, świeżymi owocami, np. jabłkiem lub gruszką, a także z sosem waniliowym lub karmelem. Dla osób lubiących bardziej wyrazisty smak polecamy dodatek kwaśnych powideł śliwkowych.