0

Szczelne pojemniki na żywność

Odpowiednie przechowywanie produktów spożywczych jest ważne, zwłaszcza jeśli zależy Ci na tym, aby jedzenie dłużej zachowało swoją świeżość. W tym przypadku wybór pojemników jest kluczowy.

Bez względu na rodzaj przechowywanego jedzenia (mokrego czy suchego) w lodówce czy na półce w szafce – szczelność to najważniejsza cecha dobrego pojemnika na żywność, ale z pewnością niejedyna.

Szczelne pojemniki na żywność – Ambiente zestaw pojemników ze stalową pokrywką 5 el.

Na zdjęciu: Ambiente zestaw pojemników ze stalową pokrywką 5 el.
 

Szczelność

Szczelne zamknięcie chroni produkty przed wysychaniem, wilgocią, twardnieniem oraz zapobiega pojawieniu się w nich moli spożywczych. Gotowe dania przechowywane w lodówce, dzięki szczelności naczyń, nie pochłaniają zapachów.

Szczelne pojemniki na żywność – Zestaw pojemników 3 el. SMART

Na zdjęciu: Zestaw pojemników 3 el. SMART
 

Za szczelność odpowiada uszczelka, umieszczona wokół pokrywki. Niektóre modele posiadają dodatkowo hermetyczny mechanizm do otwierania i zamykania, a ich zawartość jest całkowicie pozbawiona dostępu do powietrza.

Szczelne pojemniki na żywność – Superior Zestaw 2 pojemników na żywność

Na zdjęciu: Superior Zestaw 2 pojemników na żywność
 

Transparentność

Przezroczyste pojemniki na żywność ułatwiają identyfikację tego, co znajduje się w środku i pozwalają łatwo ocenić ilość produktów. Gdy będzie ich ubywać, w porę zrobisz zakupy, a podczas gotowania niczego Ci nie zabraknie.

Szczelne pojemniki na żywność – Zestaw szklanych pojemników hermetycznych Country 5 el.

Na zdjęciu: Zestaw szklanych pojemników hermetycznych Country 5 el.
 

Kształt i rozmiar

Zarówno kształt pudełek, jak i rozmiar mają ogromne znaczenie. Ich podstawą najczęściej jest koło lub kwadrat. Jeżeli wyglądają schludnie, będą doskonale prezentować się na odsłoniętych półkach. Część z nich posiada przykrywki, umożliwiające stawianie na nich kolejnych opakowań, co w pełni pozwala zagospodarować wolną przestrzeń.

Szczelne pojemniki na żywność – Zestaw szklanych pojemników hermetycznych Country

Na zdjęciu: Zestaw szklanych pojemników hermetycznych Country
 

Nie każdy produkt potrzebuje dużego opakowania, zwłaszcza gdy używasz go rzadziej lub w małych ilościach. Wśród mniejszych naczyń znajdziesz m.in. takie o pojemności 0,3-0,9 litra. Te większe najczęściej mają 1,25-2 litrów.

Szczelne pojemniki na żywność – Ambiente Pojemnik na żywność 0,3L

Na zdjęciu: Ambiente Pojemnik na żywność 0,3L
 

Łatwe czyszczenie

Od rodzaju zawartości Twoich pojemników prawdopodobnie będzie zależeć częstotliwość ich mycia. Wybierz opakowania z jak najmniejszą ilością szczelin – ułatwi Ci to utrzymanie ich w czystości.

Szczelne pojemniki na żywność – Country Pojemnik na żywność 0,7L

Na zdjęciu: Country Pojemnik na żywność 0,7L
 

Cena

Na ceny naczyń wpływa bardzo wiele czynników, w tym m.in. materiały, z których zostały wykonane (np. szkło, stal nierdzewna, wysokiej jakości drewno). Pojemniki na żywność sprzedawane są zarówno pojedynczo, jak i w zestawach po kilka sztuk o różnych wymiarach. Decydując się na tę drugą opcję, zapłacisz mniej niż w przypadku kupowania każdego pojemnika oddzielnie. Przemyśl wcześniej, do czego ich użyjesz oraz jaka ilość spełni Twoje oczekiwania.

Szczelne pojemniki na żywność

Na zdjęciu: Zestaw pojemników 3 el. SMARTAmbiente zestaw pojemników ze stalową pokrywką 5 el.Zestaw szklanych pojemników hermetycznych Country 5 el.Superior Zestaw 2 pojemników na żywność
 

Szczelne pojemniki na żywność powinny być funkcjonalne, sterylne, łatwe do czyszczenia i umożliwiające bezpieczne układanie ich jednego na drugim tak, aby zajmowały, jak najmniej miejsca.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności