0

Wybieramy patelnię ceramiczną

Patelnie ceramiczne, czyli patelnie (aluminiowe, stalowe, żeliwne) z powłoką ceramiczną to częsty wybór wśród konsumentów, szukających odpowiedniego naczynia do smażenia. Przed pójściem do sklepu, zastanówmy się jaka patelnia ceramiczna będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów znacząco wpływających na komfort przygotowywania dań.

Powłoka ceramiczna

Kupując patelnię ceramiczną przede wszystkim zwróćmy uwagę na powłokę. W szczególności polecamy powłoki ILAG zastosowane w patelniach Gerlach. Jedną z ciekawych linii jest linia Contrast Procoat posiadająca powłokę nieprzywierającą Ilag Xera Dur ® Ceramic Non Stick wzmocnioną domieszką ceramiczną. Jest ona wyjątkowo twarda, wytrzymała, odporna na działanie wysokich temperatur oraz łatwa w utrzymaniu w czystości. Z myślą o intensywnym użytkowaniu, powłoka została wzmocniona przez Xerogel ®, co sprawia, że nie jest ona podatna na ścieranie.

Patelnia Contrast Procoat

Na zdjęciu: patelnia Contrast Procoat

Uchwyt

Pamiętajmy, aby uchwyt był wygodny i dobrze dopasowany do wielkości naszych dłoni. Poświęćmy trochę czasu będąc w sklepie, aby potrzymać patelnię w ręce. Jeśli naczynie jest zbyt ciężkie, sprawia nam dyskomfort w trzymaniu to znak aby zrezygnować z jej zakupu. Wybierzmy patelnię z rączką wykonaną z materiału typu Soft Touch jak w patelniach Harmony Classic. Uchwyty pokryte silikonem gwarantują pewny chwyt, nawet gdy nasze dłonie są mokre.

Patelnia Harmony Classic

Na zdjęciu: patelnia Harmony Classic

Dno patelni

Naczynia z dnem z najwyższej jakości stali gwarantują większą trwałość produktu. Patelnia Contrast Classic posiada dno z wbudowanym pełnym dyskiem na indukcję (technologia Full Induction), który daje możliwość na doskonałe wykorzystanie potencjału kuchenek indukcyjnych, zapewniając szybsze przyrządzanie potraw. Linia Contrast Classic nadaje się również do stosowania na wszystkich rodzajach płyt grzewczych. Specjalna, trójwarstwowa konstrukcja zapewnia równomierną dystrybucję ciepła, wpływając na bardziej energooszczędne przygotowywanie posiłków bez utraty cennych witamin i minerałów.

Patelnia Contrast Classic

Na zdjęciu: patelnia Contrast Classic

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2020

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności