Patelnia głęboka CONTRAST PROCOAT 24 cm z powłoką ceramiczną
Biały sos cebulowy ma słodkawy smak i doskonale pasuje do wielu mięsnych dań. Stwórz go na bazie bulionu. Możesz przygotować jego większą ilość i zamrozić, a następnie wyjmować, gdy będziesz przygotowywać jakieś danie. To pozwoli Ci zaoszczędzić naprawdę wiele czasu! Do jego przygotowania przyda Ci się głęboka patelnia.
Co jest potrzebne na biały sos cebulowy?
- 250 ml bulionu (mięsnego lub warzywnego)
- 1 łyżka masła
- 1 łyżka mąki
- 4 cebule
- 1 łyżeczka kminku
- sól i cukier wg. uznania
Jak przygotować biały sos cebulowy?
Cebulę pokrój na drobne kawałeczki i ugotuj w bulionie. Rozgrzej głęboką patelnię, rozpuszczając na niej masło. Dodaj do niego mąkę i cały czas mieszając, stwórz jasną zasmażkę. Dodaj do niej gorący bulion z cebulą, kminek oraz sól i cukier do smaku według własnego uznania. Podawaj do potraw mięsnych, takich jak pieczeń barania, kotlety, czy kiełbasa. Sprawdzi się również do zapiekanek ziemniaczanych.
W czym mrozić biały sos cebulowy?
Biały sos cebulowy możesz przelać do silikonowych foremek na muffiny, a następnie je zamrozić. Znajdziesz takie w ramach linii SMART. Dzięki temu możesz przygotować większą ilość sosu, a następnie przechowywać go przez długi czas w zamrażarce. Inną alternatywą jest przelanie sosu do słoików i przechowywanie go po pasteryzowaniu.
Dlaczego warto mrozić żywność?
Mrożona żywność na dłuższy czas zachowuje świeżość, nie tracąc swoich właściwości, a ponadto przyśpiesza czas przygotowywania codziennych posiłków. W końcu często wystarczy wyciągnąć coś z zamrażarki, podgrzać i gotowe! Biały sos cebulowy może być dobrym dodatkiem do dań zarówno obiadowych, jak i do śniadań i kolacji, ponieważ doskonale pasuje do kiełbas.
Czy warto używać bulionu z kostki lub koncentratu?
Bulion z kostki nie jest tak aromatyczny i nie ma tak głębokiego, naturalnego smaku, jak ten przygotowany w domu. Jeśli jednak nie masz czasu i chcesz przygotować sos może być dobrą alternatywą. To samo dotyczy bulionu z koncentratu. Staraj się jednak używać w swojej kuchni jak najwięcej produktów o niskim stopniu przetworzenia – zwykle są one po prostu i smaczniejsze, i zdrowsze.