Zestaw sztućców 68 szt. CELESTIA połysk
Jak przygotować pyszną, wiosenną sałatkę z grillowanym łososiem? To naprawdę nie jest trudny przepis, a doskonale sprawdzi się jako zdrowy lunch lub dodatek do obiadu. Sprawdź ten wyjątkowy przepis przygotowany przez Adama Borowicza.
Jakie składniki są potrzebne na wiosenną sałatkę z łososiem?
- 150 g świeżego łososia
- 2 łyżki sosu sojowego
- 2 łyżki miodu
- 1 łyżka brązowego cukru
- 2 łyżki oliwy
- 1 łyżka czosnku granulowanego
- 1/2 łyżki mielonego imbiru
- 1 łyżka sezamu
- szczypta soli i pieprzu czarnego
- sałata wg. uznania
- 1 marchewka
- 1 czerwona cebula
- 1 zielony ogórek
- 3-4 rzodkiewki
- 1 świeża limonka
Imbirowy dresing do skropienia sałaty
- 3 łyżki sosu sojowego
- 3 łyżki octu ryżowego
- 3 łyżki brązowego cukru
- 1 łyżka oliwy
- 1/2 łyżki startego świeżego imbiru
Jak przygotować wiosenną sałatkę z grillowanym łososiem?
Wymieszaj dokładnie składniki na marynatę: sos sojowy, miód, brązowy cukier, oliwę, czosnek granulowany, mielony imbir, sezam oraz pieprz z solą. Włóż do niej łososia na 30 minut.
Przygotuj dressing, mieszając ze sobą wszystkie podane składniki, a następnie odstaw go na ok. 10 minut. Osusz łososia ręcznikiem papierowym. Usmaż go na patelni grillowej MONOLIT. To powinno zająć ok. 5 minut na jedną stronę ryby.
Pokrój sałatę, marchewkę, czerwoną cebulę, ogórka, rzodkiewkę oraz limonkę na mniejsze kawałki, a następnie wyłóż je na płytki talerz CELESTIA. Połóż łososia na warzywa, a następnie skrop go imbirowym dressingiem. Smacznego!
Gdzie kupić świeżego łososia?
Świeżego łososia możesz kupić w sprawdzonych sklepach spożywczych. Zwracaj uwagę na datę dostawy ryby do sklepu. Najlepiej nabyć ją w ten sam dzień.
Czy sos sojowy można zastąpić maggi?
Nie, nie zastępuj sosu sojowego maggi! Ma ona znacznie mniej smaku. Ponadto sos sojowy jest zdecydowanie zdrowszy i powstaje w trakcie naturalnego procesu fermentacji soi.
Czy można użyć innych warzyw do przygotowania przepisu?
Tak, warzywa możesz zmieniać dowolnie, wybierając swoje ulubione bądź też po prostu użyć tego, co masz w domu.
Autor przepisu:
Adam Borowicz
Adam Borowicz – kucharz ze Śląska, popularny vloger, autor i gospodarz wielu znanych programów kulinarnych m.in. „To je Borowicz" w TVP oraz „Co je Borowicz na Śląsku" na antenie Canal+ Kuchnia. Charyzmatyczna postać i wymagający juror (możecie kojarzyć go m.in. z jury I edycji „Family Food Fight. Pojedynek na smaki"), który obecnie inspiruje kulinarnie w programach grupy mediowej Polsatu. Łączy pasję i pracę — w poszukiwaniu nowych smaków odwiedził ponad 40 krajów. Bardzo ceni różnorodność kuchni świata, ale kocha również śląskie smaki, tworząc z nich wyśmienite sezonowe dania.