0

Czy scyzoryk przydaje się na co dzień?

Scyzoryk to małe narzędzie, które dzięki swojemu rozmiarowi możemy wsadzić do kieszeni i zabrać tak naprawdę wszędzie. Obojętnie, czy jesteśmy na biwaku, w domu lub w samochodzie w naszym życiu pojawi się mnóstwo sytuacji, gdy będziemy go po prostu potrzebować. Kupując scyzoryk, zainwestujmy w ten o wysokiej jakości, który został stworzony z dbałością o każdy detal, a na pewno odwdzięczy nam się niezawodnością i długoletnością. Poniżej stworzyliśmy zestawienie kilku podstawowych funkcji scyzoryka razem z sytuacjami, kiedy może okazać się on niezbędną pomocą.

Niezawodne ostrze

Chyba większość z nas z głównych elementów tego małego narzędzia wymieniłby właśnie ostrze. Jest ono specjalnie wyprofilowane, aby zapewnić jak najbardziej efektywne cięcie. Ponadto, niech nie zwiedzie nas mały rozmiar ostrza, gdyż zazwyczaj jest ono naprawdę ostre i będzie w stanie przeciąć mnóstwo rzeczy. Z pewnością przyda się podczas rozpakowywania przesyłek – rozcinania listów, kopert kurierskich, kartonów i blistrów, ale również przy przygotowywaniu posiłków – z łatwością obierzemy nim warzywa oraz owoce.

Otwieracz do puszki + mały śrubokręt

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach otwieracz do puszek jest zbędny, gdyż puszki przecież wyposażone są w specjalne zawleczki pozwalające otwierać je jednym pociągnięciem dłoni. Prawda jest taka, że zawleczka może nam się po prostu urwać lub wciąż można spotkać wiele naszych ulubionych produktów znajdujących się w puszkach bez takiej zawleczki. Najczęściej są to puszki z mleczkiem kokosowym oraz owocami w syropie. Pamiętajmy, że otwieracz do puszki w scyzoryku może być zakończony małym śrubokrętem. Mając go przy sobie, nie musimy biegać po mieszkaniu, piwnicy lub strychu w poszukiwaniu śrubokrętu krzyżakowego. I tak, mały śrubokręt pomoże nam na przykład w dokręceniu klamek i drzwiczek w szafkach.

Nożyczki

Niepozorne i małe nożyczki w śrubokręcie są stosunkowo delikatne, dlatego będą nadawać się przede wszystkim do precyzyjnych cięć, niż tych gdzie potrzebne jest użycie dużej siły. Na pewno wygodnie przetniemy nimi kartki, papier i wstążki prezentowe, taśmę klejącą, nitki oraz metki ubraniowe, opakowania przypraw i innych produktów spożywczych.

Szpilka

Szpilka to dosyć zagadkowy element scyzoryka – dużo osób zastanawia się po co ona w ogóle tam jest. Z pewnością może ona służyć jako zastępstwo dla wykałaczki, ale również jako narzędzie do czyszczenia niewielkich szczelin i ciasnych przestrzeni. Będzie ona pomocna w wyczyszczeniu maszynki do mięsa, praski do czosnku lub samego scyzoryka.

Duży śrubokręt płaski + otwieracz do puszek + ściągacz do izolacji

To wielofunkcyjne narzędzie oczywiście pomoże nam otworzyć butelki, wyciągnąć gwoździe z desek lub przykręcić/odkręcić coś, co nie wymaga użycia zbyt dużej siły.

Rozwiertak, hak wielofunkcyjny, korkociąg, piłka do drewna

Rozwiertak to sprawdzone i precyzyjne narzędzie do wykonywania przykładowo dziurek w pasku, gdy okaże się, że wreszcie zrzuciliśmy upragnione kilka kilogramów.

Hak wielofunkcyjny najczęściej pomoże w noszeniu paczek, które zostały tak pieczołowicie zamknięte, że nie jesteśmy w stanie wetknąć dłoni w żadną szczelinę, aby wygodnie złapać karton.

Scyzoryk nieodłącznie kojarzy się z korkociągiem, dlatego gdy zgubi nam się zwykły korkociąg w domu, nawet go nie szukajmy, tylko sięgnijmy po ten ulokowany w scyzoryku. Co równie przydatne, to narzędzie w scyzoryku może pomóc w rozwiązywaniu węzłów i supełków na sznurówkach do butów, bluz i kurtek.

Na koniec, w scyzoryku znajdziemy również małą piłkę do drewna. Z pewnością przyda ona nam się na biwaku lub obozach skautingowych, zaś w domu będziemy mogli przeciąć nią małe elementy drewniane, które potrzebują równego i precyzyjnego przycięcia.

Scyzoryk Assist 12Na zdjęciu: Scyzoryk Assist 12

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności