0

Garnki na płytę indukcyjną - jakie wybrać?

Kupujemy najlepsze garnki do płyty indukcyjnej

Zaopatrując nowe mieszkanie lub robiąc remont kuchni, coraz częściej zastępujemy tradycyjną kuchenkę płytą indukcyjną. Nowoczesna metoda pozwala na energooszczędne i bezpieczne przygotowywanie posiłków (nienagrzewająca się, gładka tafla doskonale sprawdza się w mieszkaniach młodych rodziców). Płytę indukcyjną łatwo utrzymać w czystości ze względu na fakt, że zupa, która niespodziewanie wykipi z garnka nie będzie miała bezpośredniego kontaktu z gorącym płomieniem, który dodatkowo ją przypali. Ponadto, proces gotowania na płycie indukcyjnej jest znacznie krótszy, niż w przypadku wykonywania tej samej czynności na kuchence gazowej czy elektrycznej. Wraz z kupnem kuchenki indukcyjnej musimy zaopatrzyć się w komplet nowych garnków, ponieważ budowa dna standardowych naczyń nie zawsze idzie w parze z technologią indukcyjną. Jakie garnki na indukcję wybrać, aby gotowanie było czystą przyjemnością?

Garnki do płyty indukcyjnej – jak działają?

Garnek do płyty indukcyjnej z linii Viva

Na zdjęciu: Garnek do płyty indukcyjnej z linii Viva

Garnki i patelnie dedykowane kuchenkom indukcyjnym posiadają idealnie płaskie i równe dno, dokładnie przywierające do okrągłego „palnika”. Pod ceramiczną taflą płyty indukcyjnej umieszczone są szerokie, płaskie cewki, które generują szybkozmienne pole magnetyczne. Pole grzewcze uaktywnia się po wykryciu naczynia wykonanego z materiału, które na takie pole reaguje, czyli z tak zwanych ferromagnetyków. W tej grupie znajdują się przede wszystkim garnki i patelnie wykonane ze stali oraz żeliwa. Co ważne, nie trzeba inwestować w naczynia w całości wykonanych ze wspomnianych tworzyw – najistotniejsze jest dno naczynia, bo to właśnie ono bierze udział w procesie indukcji elektromagnetycznej.

Solidne garnki do płyty indukcyjnej

Jakie garnki Gerlach do indukcji? W ofercie sklepu Gerlach znajdziesz zarówno garnki w całości wykonane ze stali, jak i modele z lekkiego aluminium o trójwarstwowym dnie, współgrającym ze wszystkimi typami kuchenek. Grube dno z wbudowanym dyskiem jest gwarancją równomiernej dystrybucji ciepła, przez to przygotowywana potrawa jest poddawana obróbce jednolicie z każdej strony. Większość modeli dostępnych w sprzedaży można swobodnie myć w zmywarce, dzięki czemu nie musisz przejmować się szorowaniem i odmaczaniem zaschniętych resztek jedzenia. Niektóre garnki do płyty indukcyjnej można zapiekać w piekarniku, co czyni z nich uniwersalne naczynia, które pomogą Ci wyczarować każdą potrawę.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2020

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności