0

Kubek na kawę na wynos – jak wybrać ten idealny?

Jak wybrać idealny kubek na kawę na wynos? Sprawdź, na co zwrócić uwagę w trakcie dokonywania wyboru! Dlaczego warto postawić na kubek wielorazowego użytku, zamiast na kubki jednorazowe?

Kubki jednorazowe czy wielorazowe na kawę?

Jeśli pijesz kawę tylko raz na jakiś czas, dokonując tylko jednorazowych i spontanicznych zakupów, np. w trakcie wyjścia na miasto, prawdopodobnie niepotrzebny jest Ci kubek wielorazowego użytku. Jednak jeśli jesteś wśród dużej grupy osób, których codziennym rytuałem jest zakup kawy na mieście, warto poważnie zastanowić się nad naczyniem wielorazowego użytku.

Dzięki temu będziesz produkować zdecydowanie mniej śmieci. Jeśli w każdy dzień roboczy kupujesz jedną kawę w papierowym kubeczku, to w ciągu miesiąca produkujesz ich ok. 20, a w ciągu roku ponad 200! Wyprodukowanie ich, a następnie utylizacja czy recykling zajmuje zdecydowanie więcej czasu, niż stworzenie jednego produktu wielorazowego wysokiej jakości.

Ponadto zakup takiego kubka może wiązać się z oszczędnością na dłuższą metę. W niektórych kawiarniach kawa podana w naczyniu klienta może być odrobinę tańsza, a ponadto może zachęcić Cię ono do robienia kawy w domu. A to w ciągu miesiąca mogą być oszczędności wynoszące nawet kilkaset złotych, zależnie od tego, jak często i w jakiej cenie kupujesz kawę na mieście.

Czy kubek wielorazowego użytku jest wygodny w użytkowaniu?

Jeszcze kilka lat temu pomysł, aby podawać gorące napoje w kubkach należących do klienta, był czymś zupełnie obcym w Polsce. Teraz jednak ta idea rozprzestrzenia się coraz bardziej i już w większości kawiarni, także w tych sieciowych, możesz wykorzystać swój własny kubek, w którym zostanie podana kawa na wynos. Dlatego też takie rozwiązanie po prostu stało się wygodne.

Po wypiciu kawy wystarczy umyć kubek i gotowe, możesz skorzystać z niego po raz kolejny. Nawet po to, by w ciągu dnia samodzielnie przygotować sobie kawę, bez konieczności zakupu gotowego produktu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kubka do kawy na wynos?

Szukając swojego idealnego kubka do kawy na wynos, zwróć uwagę na przynajmniej kilka podstawowych parametrów. Po pierwsze, na pojemność. Innego naczynia będzie potrzebować osoba, która regularnie pije espresso, a innego ta, która wybiera caffé latte. Dlatego koniecznie zwróć na to uwagę!

Po drugie, sprawdź, czy wymiary kubka sprawią, że będzie on wygodny w codziennym użytkowaniu. Czy zmieści się do Twojej torebki? Czy będzie pasować do uchwytu w samochodzie? Jak wygodnie będzie leżał w dłoni? Te pytania koniecznie musisz sobie zadać!

Nie bez znaczenia jest również materiał, z którego naczynie będzie wykonane. Postaw na produkt z wysokiej jakości materiałów, który nie ulegnie zepsuciu po kilku użyciach. Obecnie popularne są ceramiczne kubki, jednak te mogą łatwo się stłuc. Lepszym rozwiązaniem może być naczynie wykonane ze stali nierdzewnej. Ta jest nie tylko w pełni bezpieczna dla zdrowia, ale też nie jest tak krucha, co sprawia, że tego typu kubek sprawdzi się również przy np. w trakcie niezbyt wymagającej górskiej wycieczki.

Sprawdź kubki termiczne ASSIST

Linia ASSIST powstała po to, aby ułatwiać życie w trakcie zwyczajnych, codziennych czynności. Dlatego też to wszechstronne i trwałe produkty wysokiej jakości, które warto zawsze mieć przy sobie. Zwróć uwagę na kubki termiczne ASSIST. Są dostępne w dwóch pojemnościach: 0,3 l oraz 0,5 l. Zostały wykonane z malowanej proszkowo stali nierdzewnej, dzięki czemu są trwałe i mają modny, czarny kolor.

Ergonomiczne i wygodne w użytkowaniu, posiadają wbudowany system „Press & drink”, który pozwala na picie z nich tylko w chwili, w której wciśnięty jest przycisk. Dzięki temu nawet jeśli kubek wypadnie Ci z ręki w razie np. nagłego hamowania samochodu, nie wylejesz napoju. To zdecydowanie zwiększa nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo w trakcie jazdy pojazdem.

Ponadto wysokiej jakości stal nie przejmuje zapachów napojów, dzięki czemu mogą być wszechstronnie użytkowane. Jednego dnia napijesz się z niego kawy, drugiego zielonej herbaty, a trzeciego weźmiesz ze sobą do pracy smaczną gorącą czekoladę.

Kubek termiczny utrzymuje ciepłą temperaturę płynów przez ok. 6 godzin. Może być jednak używany również do zimnych napojów, takich jak lemoniada. Zapewni ich chłodną temperaturę do 3 godzin.

 

Idealny kubek do kawy na wynos to taki, który przede wszystkim odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom. Kupuj świadomie, aby wybrać produkt, który będzie Ci służył przez długie lata. To dobry pierwszy krok do prowadzenia zdrowszego i bardziej ekologicznego stylu życia, zgodnego z ideą less waste!

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności