0

Lista rzeczy do nowego mieszkania

Zakup nowego mieszkania wiąże się m.in. z ekscytacją, ale jednocześnie zabiera sporo czasu, potrzebnego na jego wykończenie i wyposażenie. Do zamieszkania najłatwiej przygotować sypialnię, salon i łazienkę, ponieważ nie są aż tak wymagające, jak… kuchnia.

Oprócz podstawowych sprzętów takich, jak lodówka, kuchenka, piekarnik, czy małe AGD, niezbędne są również przybory kuchenne.

Lista rzeczy do nowego mieszkania – Zestaw garnków 6 el. SUPERIOR

Na zdjęciu: Zestaw garnków 6 el. SUPERIOR
 

Garnki

Odpowiednie naczynia do gotowania przydają się w każdej kuchni. Nawet jeśli nie gotujesz lub robisz to bardzo rzadko, warto mieć je na półce. Najlepszą opcją jest zakup zestawu składającego się z kilku garnków wyposażonych w pokrywki. Kupując cały komplet, oszczędzasz pieniądze, ponieważ te sprzedawane pojedynczo są droższe.

Pamiętaj, że garnki oraz patelnie należy dopasować nie tylko do własnych potrzeb, ale również do kuchenki, na której będą używane. Na płytę indukcyjną wymagane są naczynia z całkowicie płaskim dnem, dopasowanym do pól grzewczych. Producenci używają odpowiednich symboli, które najczęściej umieszczane są na opakowaniu lub spodzie garnka. Sprawdzając je, zyskasz pewność, że garnek zadziała na Twojej płycie grzewczej.

Do tych najpopularniejszych i najbardziej praktycznych zaliczane są garnki ze stali nierdzewnej. Charakteryzują się one wysoką trwałością i wytrzymałością na uszkodzenia.

Na zdjęciu: Zestaw garnków 10 el. AMBIENTE
 

Patelnie

Podobnie, jak w przypadku garnków, patelnie wykonuje się z różnych rodzajów materiałów np. stali nierdzewnej, miedzi, aluminium. Najczęściej posiadają one dodatkowe powłoki, które ułatwiają smażenie i sprawiają, że potrawa nie przypala się mimo niewielkiej ilości tłuszczu. Wśród powłok wyróżnia się m.in. ceramiczną oraz teflonową.

Na zdjęciu: Patelnia GRANITEX 28 cm z powłoką ceramiczną
 

Noże kuchenne

Niezbędnym narzędziem każdego kucharza jest dobrze naostrzony nóż. Jeden to jednak za mało. Na ogół możesz je kupić oddzielnie lub w blokach, które oprócz tego, że są praktyczne, posiadają walory estetyczne, podkreślające wnętrze kuchni. Zestaw dobrze jest uzupełnić o uniwersalną ostrzałkę do noży.

Na zdjęciu: Komplet 3 noży Smart Color
 

Lista rzeczy do nowego mieszkania – Zestaw noży kuchennych SMART GRANIT

Na zdjęciu: Zestaw noży kuchennych SMART GRANIT

 

Sztućce

Ułatwiają spożywanie posiłków i są eleganckim dodatkiem na stole. W zależności od potrzeb dostępne są w zestawach o różnej wielkości, składające się np. z 24 szt., 48 szt. lub 68 szt.

Lista rzeczy do nowego mieszkania – Zestaw sztućców 24 szt. połysk STUDIO

Na zdjęciu: Zestaw sztućców 24 szt. połysk STUDIO
 

Niektóre z nich dedykowane są dzieciom. Tego typu sztućce mają nieco inne wymiary i są wyważone tak, aby ułatwić najmłodszym naukę jedzenia. Charakteryzują się m.in. dziecięcymi motywami.

Na zdjęciu: Sztućce dla dzieci BON TON KOTKI

 

Talerze, kubki, szklanki, miski oraz inne naczynia do jedzenia

Naczynia do spożywania posiłków oraz napojów to podstawa w każdym domu. Trudno wyobrazić sobie śniadanie, obiad czy picie herbaty bez odpowiednich akcesoriów. W tym przypadku o wyborze decyduje głównie wygląd i cena, a mniej właściwości praktyczne.

Lista rzeczy do nowego mieszkania – Kubek - Gabriela Koronowska DESIGNER COLLECTION

Na zdjęciu: Kubek - Gabriela Koronowska DESIGNER COLLECTION
 

Pojemniki do przechowywania żywności

Przechowywanie żywności dotyczy zarówno sypkich produktów, mokrych, jak i gotowych dań. Wybierając pojemniki, kluczowa jest… szczelność. Dzięki niej żywność dłużej zachowuje swoją świeżość.

Lista rzeczy do nowego mieszkania – Zestaw pojemników 3 el. SMART

Na zdjęciu: Zestaw pojemników 3 el. SMART
 

Lista rzeczy do nowego mieszkania – Zestaw szklanych pojemników hermetycznych Country 5 el.

Na zdjęciu: Zestaw szklanych pojemników hermetycznych Country 5 el.
 

Formy do pieczenia

Fani wypieków powinni również wyposażyć swoją kuchnię w formy metalowe lub silikonowe przeznaczone do pieczenia (np. ciast, tarty, keksów, muffinów, tortów itp.). Te drugie zdecydowanie łatwiej jest utrzymać w czystości, ponieważ ciasto nie przywiera do dna czy ścianek. Ich budowa umożliwia przechowywanie jednej na drugiej, co sprawia, że zajmują mniej miejsca i nie odkształcają się.

Lista rzeczy do nowego mieszkania – Zestaw form silikonowych do pieczenia 6 el.

Na zdjęciu: Zestaw form silikonowych do pieczenia 6 el.
 

Inne akcesoria kuchenne

Wśród pozostałych przedmiotów, często używanych w kuchni są łopatki i mieszadełka. Aby nie zarysowały powierzchni, zdecyduj się na te silikonowe lub drewniane. Możesz z nich korzystać bez obaw, że delikatna powłoka patelni ulegnie zniszczeniu podczas smażenia.

Na zdjęciu: Zestaw akcesoriów Natur
 

Równie istotne są deski do krojenia. Wykonuje się je zarówno z plastiku, jak i drewna (np. dębu). Przy czym te drewniane charakteryzuje o wiele większa wytrzymałość. Często są przystosowane do krojenia po obu stronach, estetyczne i nadają się do serwowania dań np. serów. Warto zaopatrzyć się w kilka desek o różnych rozmiarach, które będą służyły przez wiele lat.

Lista rzeczy do nowego mieszkania – Deska do krojenia dębowa NATUR

Na zdjęciu: Deska do krojenia dębowa NATUR
 

Akcesoria do przypraw, zwłaszcza solniczka oraz młynek do pieprzu powinny znaleźć się na kuchennej półce, ponieważ są to najczęściej używane przyprawy do podkreślenia smaku potraw. Sprzedaje się je oddzielnie oraz w kompletach, ale jeśli chcesz zachować spójny styl swojego wnętrza lepiej wybrać drugą opcję.

Lista rzeczy do nowego mieszkania – Drewniana solniczka i młynek do pieprzu NATUR

Na zdjęciu: Drewniana solniczka i młynek do pieprzu NATUR
 

Lista rzeczy do nowego mieszkania zapewne jest o wiele dłuższa, ze względu na różne potrzeby, chociaż pewna jej część zawsze pozostaje niezmienna. Tworząc listę zakupów, należy wziąć pod uwagę wszystkie „za” i „przeciw”, aby zakupiony sprzęt i akcesoria mogły jak najdłużej spełniać oczekiwania przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich swoich właściwości.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności