0

Mycie sztućców w zmywarce

Przed zakupem noży, widelców i łyżek, warto dowiedzieć się jakie sztućce do zmywarki się nadają, a które nie. Pamiętajmy, że mycie w zmywarce znacząco wpływa na ich żywotność i wygląd.

Jakie sztućce kupić do zmywarki?

Najważniejszą zasadą jest zakup wysokiej jakości sztućców. Pamiętajmy, że im więcej zainwestujemy w sztućce dobrej jakości, tym dłużej nam posłużą oraz zachowają swój nienaganny wygląd. Tylko one zagwarantują nam długoletnią żywotność produktu. Szybko nie zmatowieją i nie pokryją się rdzą. Oczywiście, również istnieje możliwość wystąpienia korozji, jednak przy odpowiedniej pielęgnacji, ryzyko to znacznie zmniejszymy.

Sztućce Gerlach ze stali nierdzewnej 18/10

Jeśli planujemy myć nasze sztućce w zmywarce, zakupmy takie które są wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Sztućce Gerlach 18/10 wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej z domieszką niklu oraz chromu prezentują się na prawdę okazale. W opisach kompletów sztućców stosowane określenie „18/10” oznacza, że do produkcji wyrobów została użyta stal chromowo-niklowa. „18” oznacza zawartość procentową chromu, natomiast „10” to zawartość procentowa niklu. Chrom zapewnia zwiększoną odporność na korozję, natomiast nikiel odpowiedzialny jest za jasną barwę stali. Oznacza to, że nasze sztućce nie będą szybko rdzewieć oraz zachowają połysk przez długi czas.

Zestaw sztućców 68 szt.Horizon

Na zdjęciu: zestaw sztućców 68 szt. Horizon

Jak czyścić sztućce ze stali nierdzewnej?

Częstym problemem, który może spotkać nasze sztućce są nieestetyczne zacieki. Sposób przeciwdziałania zaciekom z wody jest bardzo prosty - wystarczy przecierać sztućce bawełnianą, flanelową ściereczką, bądź taką z mikrofibry. Wycieramy dokładnie i delikatnie polerujemy sztućce nie tylko po myciu ręcznym, ale również po tym w zmywarce. Dodatkowo, osuszanie sztućców zapobiega powstawaniu ognisk korozji na stali. Jeśli niestety na naszych nożach i widelcach zauważyliśmy już ślady korozji, użyjmy roztworu kwasku cytrynowego, który pozwoli ich się nam pozbyć.

Nasze sztućce straciły połysk i wyglądają nieestetycznie? W tym przypadku warto przygotować roztwór wody z octem w proporcji 9 łyżek octu na 1 litr wody. Wrzućmy sztućce do garnka i gotujmy je w powyższym roztworze przez około 15 minut. Kolejnym, szybszym sposobem na odzyskanie blasku sztućców jest posmarowanie ich małą ilością oliwy podczas polerowania.

Zmatowienia oraz odbarwienia to często rezultat osadzania się kamienia z wody, z którymi powinien poradzić sobie łagodny detergent. Jeśli na naszych sztućcach pojawią się intensywne zabrudzenia, których nie jesteśmy w stanie wyczyścić podczas normalnego mycia, warto użyć specjalnych płynów lub sprayów przeznaczonych do czyszczenia stali nierdzewnej. Starajmy się nie sięgać po mleczka z mikrogranulkami, które doprowadzają do rysowania się powierzchni sztućców. Im bardziej porysowane sztućce, tym trudniej będzie pozbyć się zabrudzeń na ich powierzchni.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2020

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności