0

Mycie sztućców w zmywarce

Zmywarki stały się powszechne i znajdują się niemal w każdej kuchni. Usprawniają pracę oraz pozwalają zaoszczędzić czas. Mycie sztućców w zmywarce wpływa zarówno na ich wygląd, jak i żywotność. Zanim dokonasz zakupu, upewnij się, czy są do tego przystosowane.

Inwestycja w sztućce wysokiej klasy gwarantuje dłuższą żywotność oraz odporność na zmatowienie i korozję, ale wymaga też odpowiedniej pielęgnacji.
 

Zestaw sztućców 24 szt. połysk STUDIO

Na zdjęciu: Zestaw sztućców 24 szt. połysk STUDIO
 

Srebro czy stal nierdzewna?

Materiałem, który charakteryzuje się wysoką trwałością, jest stal nierdzewna 18/10. 18-procentowa zawartość chromu zapewnia zwiększoną ochronę przed rdzą, a 10-procentowa zawartość niklu odpowiada za jasny kolor stali. Przy regularnej pielęgnacji sztućce zachowają swój połysk na wiele lat, nawet jeśli będziesz je myć w zmywarce.

Widelce, noże i łyżki ze srebra, choć są piękne, nie nadają się do zmywarek. Silne środki czyszczące mogłyby spowodować nieodwracalne uszkodzenia. Sztućce z metali szlachetnych należy pielęgnować inaczej – myć ręcznie, delikatnymi detergentami i zawsze dokładnie wycierać do sucha.


 

Mycie sztućców w zmywarce

Większość z nich nadaje się do zmywarki, ale zawsze warto upewnić się, czy aby na pewno (przed zakupem sprawdź oznaczenia na opakowaniu). Pamiętaj, że po umyciu, na sztućcach mogą pojawić się zacieki z wody. Możesz się ich pozbyć w prosty sposób. Wystarczy, że wytrzesz je i wypolerujesz np. ścierką z bawełny, flaneli lub mikrofibry.

Równie ważne jest skuteczne osuszenie sztućców. Zapobiega to powstawaniu korozji na m.in. widelcach, nożach, łyżkach. Ogniska rdzy mogłyby je zniszczyć i skrócić ich żywotność.

Jeśli masz sztućce, na których już pojawiły się pierwsze oznaki korozji, zmatowienie lub trudne do usunięcia zacieki, spróbuj wyczyścić je, korzystając z domowych sposobów.
 

Zestaw sztućców 24 szt. połysk FJORD

Na zdjęciu: Zestaw sztućców 24 szt. połysk FJORD
 

Gwarancja

Solidne sztućce najczęściej mają dłuższą gwarancję, zapewnioną przez producenta (nawet dożywotnią). Jednak wysoka jakość często przekłada się na ich cenę.
 

Zestaw sztućców w drewnianej skrzyni 68 szt. połysk RETRO

Na zdjęciu: Zestaw sztućców w drewnianej skrzyni 68 szt. połysk RETRO
 

Nie srebrne, a stalowe sztućce są wyjątkowo trwałe i można je bez problemów myć w zmywarce. Konieczna jest jednak dodatkowa pielęgnacja w postaci polerowania i ręcznego osuszania, ponieważ dzięki temu sztućce lśnią i nie rdzewieją.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności