Zupa pomidorowa z soczewicą to pomysł na pyszny, pełnowartościowy posiłek, który jest naprawdę prosty w przygotowaniu. Aby ją zrobić, przyda Ci się blender oraz patelnia z nieprzywierającą powłoką. Dzięki temu stworzenie zupy będzie naprawdę wyjątkowo proste! Przepis stworzyła Ola Tatka.
Co jest potrzebne na zupę pomidorową z soczewicą?
- 2 puszki pomidorów całych
- 100 g soczewicy czerwonej suchej
- 500 ml wody
- 200 ml śmietanki
- 2 marchewki
- 2 łyżki masła
- 1 łyżeczka czosnku granulowanego
- 1 łyżeczka słodkiej papryki
- sól, pieprz
- świeża pietruszka
Jak przygotować zupę pomidorową z soczewicą?
Zacznij od obrania marchewek ze skórki. Następnie pokrój je na plasterki za pomocą ostrego noża i podsmaż je na głębokiej patelni na maśle. Gdy zaczną mięknąć, dodaj do nich pomidory wraz z zalewą, wodę i soczewicę. Gotuj całość na średniej mocy kuchenki przez ok. 20 minut, aż wszystko zmięknie.
Zblenduj zupę na idealnie gładki krem, dodaj śmietankę oraz przyprawy, a następnie całość wymieszaj. Przelewaj do miseczek, np. do porcelanowych salaterek i udekoruj świeżą pietruszką. Smacznego!
Komu podać zupę pomidorową z soczewicą?
Zupa z soczewicą to pyszny krem, który ma w sobie naprawdę wiele witamin i substancji odżywczych. Przez swoją gładką konsystencję oraz wyrazisty kolor może doskonale sprawdzić się dla dzieci, ale nie tylko. Podaj danie na eleganckiej porcelanie o nowoczesnym wyglądzie, aby zachwycić wszystkich swoich gości!
Ile kalorii ma soczewica czerwona?
W 100 g soczewicy czerwonej można znaleźć ok. 116 kcal. Ponadto zawiera kwas foliowy, błonnik, czy witaminy z grupy B. Z tego powodu warto włączyć ją do diety.
Jakie są rodzaje soczewicy?
Soczewica występuje w wielu różnych odmianach, często różniących się kolorem. Najpopularniejsza jest soczewica czerwona, która nie posiada łupinek, przez co jest łatwiej przyswajalna przez organizm. Ponadto można znaleźć między innymi soczewicę żółtą (delikatną w smaku, doskonałą do zup), zieloną (po ugotowaniu ma sypką konsystencję), brązową (o charakterystycznym wyraźnym smaku) oraz czarną (przypomina wyglądem kawior).
Autor przepisu:
Ola Tatka
Ola Tatka — od zawsze chciała i kochała gotować: najpierw podpatrując rodziców, a następnie samodzielnie stawiając w kuchni pierwsze kroki. Testowała, próbowała i kreowała różne smaki. Kiedy goście zastanawiają się: „co jeszcze w tej kuchni robi?” - ona w tym czasie z uśmiechem podaje im kolejny deser. Jest twórczynią internetową, influencerką, autorką wielu ebooków kulinarnych, fotografką foodową. Według jej przepisów gotuje i piecze przynajmniej połowa Instagrama. W kuchni stawia na prostotę, bazowe smaki oraz dobrze znane połączenia, którym zawsze dodaje twistu nieoczywistym składnikiem.