Zestaw sztućców 68 szt. FLAMES połysk
Chcesz, aby Twoje sztućce jak najdłużej zachowały swój pierwotny blask i przez cały czas wyglądały tak samo dobrze? Przy zakupie zwróć szczególną uwagę na jakość materiału, z którego zostały wykonane, a podczas użytkowania, na odpowiednią pielęgnację.
Dostępne na rynku akcesoria kuchenne są bardzo zróżnicowane cenowo, jednak bardzo często to jakość przekłada się na cenę. Jeśli w sztućce ze stali nierdzewnej zainwestujesz więcej, prawdopodobnie będziesz korzystać z nich dłużej. Dobra jakość oznacza nie tylko dłuższą żywotność, ale także nienaganny wygląd – bez zmatowień, zarysowań i rdzy.
Poznaj skład sztućców
Sztućce Gerlach wykonane są z wysokogatunkowej stali nierdzewnej z domieszką niklu oraz chromu. Oznaczenie „18/10”, które pojawia się w opisach, wskazuje na zawartość chromu – 18% oraz niklu – 10%. Stal nierdzewna to materiał twardy i odporny na warunki atmosferyczne. Chrom chroni przed korozją, a nikiel odpowiada za jego jasną barwę.
Jak pielęgnować sztućce ze stali nierdzewnej?
Sztućce ze stali nierdzewnej mogą dłużej zachować swój estetyczny wygląd, wymagają jedynie starannej pielęgnacji. Jeśli borykasz się z zaciekami, śladami korozji lub osadami, skorzystaj z kilku domowych sposobów.
Zacieki
Jednym z najczęściej pojawiających się problemów są zacieki z wody. Aby im zaradzić, wystarczy, że będziesz je dokładnie wycierać i polerować po każdym myciu (także tym w zmywarce). Użyj do tego ściereczki bawełnianej, flanelowej bądź z mikrofibry. Pamiętaj, że dobrze osuszone widelce i noże nie są narażone na korozję.
Ślady korozji
Widzisz na swoich sztućcach oznaki korozji i osady? Pozbędziesz się ich w prosty sposób, stosując kwasek cytrynowy. Zmieszaj go z wodą, tak aby oba składniki połączyły się, przyjmując konsystencję pasty. Przy jej użyciu bez problemów wyczyścisz swoje sztućce i jednocześnie dodasz im blasku. Kwasek cytrynowy możesz również zastosować podczas zmywania.
Brak połysku
Na nieestetyczny wygląd sztućców może wpłynąć ich zmatowienie. Jeśli chcesz przywrócić im blask, przygotuj roztwór wody z octem w proporcji 9 łyżek octu na 1 litr wody. Umieść sztućce w garnku i gotuj je przez około 15 minut. Jeżeli ten sposób Ci nie odpowiada, wybierz drugi – do polerowania dodaj odrobinę oliwy.
Zmatowienie, odbarwienia czy korozja najczęściej spowodowane są osadzaniem się kamienia z wody bądź niedosuszeniem. Jeśli takie ślady są zbyt intensywne i nie jesteś w stanie ich usunąć, korzystając z domowych sposobów, sięgnij po gotowe produkty do czyszczenia stali nierdzewnej. Nie używaj mleczka z mikrogranulkami, ponieważ mogą zarysować powierzchnię sztućców. Im więcej zarysowań, tym trudniej będzie Ci usunąć zabrudzenia.