0

Zestaw garnków kamiennych – co musisz o nich wiedzieć?

Zestaw garnków kamiennych nie tylko wygląda nowocześnie, ale również jest po prostu w modzie. Do jakiej kuchni pasują takie naczynia? Czy są faktycznie to garnki wykonane z kamienia? Dowiedz się, czy to produkty dla Ciebie i poznaj bliżej linię GRANITEX.

Do jakiej kuchni pasują kamienne garnki?

Kamienne garnki doskonale wpisują się w wiele współczesnych trendów, jeśli chodzi o tworzenie wystroju w kuchni. Będą ozdobą każdego nowoczesnego wnętrza. Świetnie sprawdzą się w minimalistycznej kuchni, stanowiąc użyteczny element dekoracyjny, w ciemnym wnętrzu, jak i w loftowej kuchni. To wszystko dzięki designowi, który jednocześnie jest uniwersalny i ozdobny.

Z czego wykonane są kamienne garnki?

W niektórych źródłach można znaleźć informację o tym, że to garnki wykonane z kamienia. W większości przypadków nie jest to prawdą: kamień, choć wytrzymały i dobrze utrzymujący ciepło, w Europie nie jest powszechnie użytkowany w ten sposób w kuchni.

Garnki kamienne to przede wszystkim aluminiowe naczynia, pokryte nieprzywierającą powłoką ze wzorem przypominającym np. marmur czy granit. To sprawia, że są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą w szybkim tempie przygotować posiłki na niewielkiej ilości tłuszczu, a także dla tych, którzy mają problem z przywieraniem potraw do powierzchni całostalowych naczyń.

Poznaj linię GRANITEX i stwórz zestaw własnych garnków kamiennych

W naszej ofercie znajdziesz kamienne garnki, które pozwolą Ci na przygotowanie wielu smacznych posiłków. Zostały pokryte nieprzywierającą i wyjątkowo trwałą powłoką ceramiczną Ilag Xera Dur  2 ® Ceramic Non Stick, która jest w pełni bezpieczna dla zdrowia. Została stworzona z dwóch warstw, co zapobiega jej pękanie.

Czterowarstwowe dno z technologią Full Induction nie tylko równomiernie rozprowadza ciepło, ale również pozwala na użytkowanie naczyń na wszystkich typach kuchenek. W naszej ofercie znajdziesz aktualnie cztery wygodne naczynia:

  • rondel GRANITEX 1,5 l – doskonały do przygotowywania śniadań dla 1-3 osób, np. do ugotowania jaj czy kiełbasek;
  • garnek GRANITEX 4,4 l (24 cm) – posiada pokrywkę z hartowanego szkła i świetnie sprawdzi się do gotowania sosów oraz porcji zup dla 3-4 osób;
  • garnek GRANITEX 4,4 l (28 cm) – posiada pokrywkę z hartowanego szkła, a dzięki większej powierzchni styku z kuchenką może pomóc w zasmażaniu cebulki, czy mięs;
  • brytfanna GRANITEX 5,6 l (32 cm) – doskonała do przygotowywania potraw, które wymagają długiego duszenia. Posiada pokrywkę ze szkła hartowanego, wyposażoną w aromatyzer.

Garnki dostępne są na sztuki, co pozwala na stworzenie swojego własnego, unikalnego kamiennego zestawu naczyń. Dzięki temu dobierzesz je precyzyjnie do potrzeb swoich i swojej rodziny.

Na co zwrócić uwagę używając garnków z powłoką kamienną?

Garnki z powłoką kamienną są bez wątpienia wygodne w użytkowaniu, jednak aby służyły jak najdłużej, warto pamiętać o ich poprawnym użytkowaniu. Przede wszystkim należy myć je ręcznie, miękką częścią gąbki, a w trakcie gotowania wybierać akcesoria z silikonowymi końcami, np. z linii NATUR. Dzięki temu zapobiegniesz rysowaniu się powłoki.

Ponadto w trakcie gotowania na kuchence gazowej należy zwrócić uwagę na to, aby jego promień nie przekraczał średnicy garnka, a najlepiej, aby był od niego przynajmniej odrobinę mniejszy. Uważaj też, aby nie przegrzać garnka, doprowadzając do spalenia.

Wyposaż kuchnie w produkty trwałe jak kamień

Poza garnkami w linii GRANITEX znajdziesz również inne produkty, takie jak patelnie, czajnik, ostrzałkę czy noże. To pozwoli Ci na skomponowanie kompletu składającego się z trwałych i wygodnych w użytkowaniu przedmiotów, dzięki którym Twoja kuchnia nabierze harmonijnego wyglądu. Imitujące kamień naczynia kuchenne możesz uzupełnić produktami z drewna, np. pieprzniczką i solniczką NATUR.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności