0

Noże ze stali, drewna czy tworzywa sztucznego? Sprawdź, które najlepiej się sprawdzą

Rączki noży mogą być wykończone za pomocą różnorodnych materiałów, takich jak stal, drewno czy tworzywo sztuczne. Dzięki temu możesz dopasować ich design oraz właściwości do własnych potrzeb. Sprawdź, jakie noże sprawdzą się najlepiej w Twoim przypadku.

Noże – najważniejsza jest jakość stali

Wybierając noże do swojego mieszkania, przede wszystkim zwracaj uwagę na jakość wykonania ostrza. To właśnie ono będzie miało wpływ na jakość krojenia oraz ich trwałość, a to ich najważniejsze cechy. W ofercie GERLACH można znaleźć noże wykonane z dwóch rodzajów stali:

  • X30Cr13 – stal nierdzewna z dodatkiem chromu, która zwiększa odporność na korozję.
  • X50CrMoV15 – stal nierdzewna z dodatkiem chromu, molibdenu oraz wanadu, która jest nie tylko odporna na korozję, ale również zwiększa trwałość ostrza.

To wysokiej jakości surowce, które gwarantują komfort użytkowania produktu. Rączka jest jednak również ważna, ponieważ wpływa na ogólny wygląd narzędzia, na to, jak leży w dłoni, czy też na jego ciężar.

Noże z tworzyw sztucznych  – lekkie i w wielu różnych barwach

Noże z rączką wykonaną z tworzyw sztucznych są zazwyczaj najlżejsze. Dzięki temu są doskonałym wyborem szczególnie dla tych, którzy często się przenoszą, czy mają problem z podnoszeniem ciężkich przedmiotów (co dotyczy szczególnie większych modeli, np. noży szefa kuchni czy do chleba). Są dostępnie zarówno w blokach, jak i na sztuki, co pozwala na skompletowanie idealnego zestawu dla siebie.

Ponadto takie noże występują w wielu różnych barwach. To pozwala na dopasowanie ich do swojej kuchni, nawet w przypadku bardzo kolorowych wnętrz.

Jeśli to właśnie takie noże wydają Ci się idealnym rozwiązaniem do mieszkania, zwróć koniecznie uwagę na model SMART, który dostępny jest wraz z bardzo wygodnym w użytkowaniu blokiem. Z kolei osoby, które poszukują najwyższej jakości stali, połączonej z kompaktowym wyglądem noży powinny zainteresować się nożami SMART COLOR. To wyjątkowo ostre niewielkie noże,  które sprawdzą się doskonale jako uzupełnienie asortymentu każdej kuchni, także polowej.

Powrót do natury, czyli noże z drewnianym uchwytem

Noże z drewnianą rączką to prawdziwa klasyka i elegancja. Będą doskonale wyglądać w większości wnętrz, dobrze leżą w dłoni, a także są idealnie wyważone. Dlatego też to wybór większości osób, którym zależy na dobre przełożenie jakości do ceny oraz tych, którym zależy na naturalnym wyglądzie wnętrza.

W ofercie GERLACH możesz znaleźć drewniane noże w różnorodnych barwach i stylach. Na przykład do rustykalnej kuchni z dodatkiem jasnego drewna warto wybrać noże COUNTRY. Z kolei noże z linii NATUR to jednocześnie nowoczesny i klasyczny wygląd.

Trwałe noże z metalowym uchwytem

Dla osób, które chcą przede wszystkim postawić na trwałość, powstały noże z metalowym uchwytem. Dzięki niemu noże wytrzymają naprawdę wiele długich lat, jednocześnie wyglądając nowocześnie i elegancko. Są zwykle cięższe od noży z rączką wykonaną z drewna czy tworzyw sztucznych, co gwarantuje ich idealne wyważenie.

W ofercie GERLACH znajdziesz noże z metalowym uchwytem wykonane w dwóch różnych rodzajach stali, z różnorodnymi blokami oraz w kilku różnych kształtach. Sprawdź takie linie jak AMBIENTE, FINE czy MODERN.

Noże z antypoślizgową rączką  – przede wszystkim bezpieczeństwo

W trakcie wykonywania różnorodnych czynności w kuchni  ręce mogą być często wilgotne, czy tłuste. Pamiętaj, że przed sięgnięciem po nóż najlepiej je umyć i starannie osuszyć. Mogą się jednak zdarzyć sytuacje, w których po prostu się o tym zapomni. Jeśli jesteś osobą, która często się z tym identyfikuje, może dobrze pomyśleć o nożach z antypoślizgową rączką.

Wtedy warto zwrócić uwagę na noże PRESTIGE, które posiadają uchwyt wykonany przede wszystkim z metalu, ale dodatkowo posiadają antypoślizgową powłokę, która również nadaje im wyjątkowego wyglądu. Inną linią, która ma taką funkcję, jest STYLE PLUS. Te noże o matowym wykończeniu rączki idealnie sprawdzą się do nowocześnie wyglądających, lecz eleganckich wnętrz.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności