0

Wyposażenie kuchni lista

Planujesz wyposażyć swoją kuchnię w odpowiednie akcesoria i nie wiesz od czego zacząć? W pierwszej kolejności wybierz podstawowe dodatki, bez których trudno byłoby Ci przygotować i zjeść ulubione danie.

Wśród produktów niezbędnych w każdej kuchni znajdziesz garnki, noże, sztućce, pojemniki na żywność oraz inne akcesoria takie jak: solniczka, młynek do pieprzu, różnego rodzaju łopatki, szpatułki itp. Na tej podstawie stwórz listę – ułatwi Ci to zrobienie zakupów. Dzięki niej z pewnością niczego nie pominiesz.
 

Wyposażenie kuchni lista – Zestaw form silikonowych do pieczenia 6 el.

Na zdjęciu: Zestaw form silikonowych do pieczenia 6 el.
 

Garnki i patelnie

Wybór garnków nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza, że na rynku jest mnóstwo modeli. Zdecyduj się na takie, których będziesz używać. Weź pod uwagę ich wielkość, materiał, z jakiego zostały wykonane oraz rodzaje kuchenek, na których mogą być stosowane. Nie wszystkie garnki nadają się na każdy rodzaj płyty grzewczej, dlatego aby mieć 100% pewność, sprawdź oznaczenia producenta na opakowaniu. Symbole zwykle umieszczone są również na spodzie naczynia.
 

Wyposażenie kuchni lista – Zestaw garnków PRESTIGE PLUS

Na zdjęciu: Zestaw garnków PRESTIGE PLUS
 

Wyposażenie kuchni lista – Zestaw 3x patelni 20/24/28 cm NATUR

Na zdjęciu: Zestaw 3x patelni 20/24/28 cm NATUR
 

Noże

Dobre i naostrzone noże to podstawa w każdej kuchni. Jeśli oprócz użyteczności liczy się dla Ciebie estetyka, weź pod uwagę noże w bloku. Taki zestaw zwykle składa się z kilku noży. Mogą one stać na blacie i tym samym być zawsze pod ręką. Do najczęściej używanych noży zalicza się 3 podstawowe – nóż szefa kuchni, nóż do chleba oraz nóż do obierania.
 

Wyposażenie kuchni lista – Zestaw noży kuchennych FINE

Na zdjęciu: Zestaw noży kuchennych FINE
 

Sztućce

W zależności od swoich potrzeb możesz wybrać spośród mniejszych lub większych zestawów. Te drugie często pakowane są w ozdobne walizki, ułatwiające ich przechowywanie. Pamiętaj, że nie tylko ilość się liczy, ale równie istotny jest styl. Sztućce w zestawach często charakteryzują rączki, które odróżniają od siebie poszczególne modele. Znajdziesz wśród nich minimalistyczne, proste zakończenia lub takie ze zdobieniami.
 

Wyposażenie kuchni lista – Zestaw sztućców 24szt. połysk DECO

Na zdjęciu: Zestaw sztućców 24szt. połysk DECO
 

Zestaw sztućców to także doskonały pomysł na prezent np. do nowego mieszkania, na ślub czy rocznicę, a nawet dla dziecka. Aby upamiętnić ważne chwile, na niektórych modelach sztućców możliwe jest wygrawerowanie np. daty, imienia, inicjału itp.

Na zdjęciu: Zestaw sztućców 68 szt. połysk ANTICA + walizka
 

Inne akcesoria kuchenne

Wśród pozostałych, niezbędnych akcesoriów są m.in. łyżki, łopatki oraz szpatułki do mieszania potraw. Warto podczas zakupów zwrócić uwagę szczególnie na materiał, z jakiego zostały wykonane. Najbezpieczniejsze są te z drewna lub silikonowe, ponieważ nie uszkodzą garnków, zwłaszcza tych, posiadających np. powłokę ceramiczną czy teflonową.

Na zdjęciu: Zestaw drewnianych akcesoriów Natur
 

Sól i pieprz są używane niemal codziennie, szczególnie jeśli gotuje się w domu. Przyprawy te potrzebują odpowiedniego „opakowania”, dlatego solniczka i młynek do pieprzu to kolejne elementy wyposażenia, które powinny znaleźć się w każdej kuchni.
 

Wyposażenie kuchni lista – Drewniana solniczka i młynek do pieprzu NATUR

Na zdjęciu: Drewniana solniczka i młynek do pieprzu NATUR
 

Przechowywanie sypkich składników w szafkach, jak i gotowych dań w lodówce bywa problematyczne bez odpowiednich akcesoriów. W tym przypadku pomocne są pojemniki na żywność. Ich kluczową cechą jest szczelność, ponieważ dzięki niej produkty dłużej zachowują swoją świeżość.

Wyposażenie kuchni lista – Zestaw pojemników 3 el. SMART

Na zdjęciu: Zestaw pojemników 3 el. SMART
 

Wyposażenie kuchni lista – Ambiente zestaw pojemników ze stalową pokrywką 5 el.

Na zdjęciu: Ambiente zestaw pojemników ze stalową pokrywką 5 el.
 

Teraz już wiesz co jest niezbędne, dlatego bez problemu sporządzisz listę zakupów. Wyposażenie kuchni zależy wyłącznie od Ciebie i Twoich potrzeb, ale pamiętaj, aby wybrać takie akcesoria, z których będziesz korzystać.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności