0

Jakie noże do kuchni?

Nóż szefa kuchni, nóż do obierania i nóż do pieczywa to podstawowe wyposażenie w każdej kuchni. Możesz je kupić oddzielne lub w bloku wraz z innymi nożami.

Jeśli cenisz dobry design i preferujesz określony styl wnętrza, dopasuj noże do swojej kuchni. Bloki noży są atrakcyjnym dodatkiem. Znajdziesz wśród nich takie wykonane z olejowanego drewna bukowego (idealne do wnętrz w stylu skandynawskim, gdzie przeważają drewniane elementy), drewniane lub stalowe o industrialnej formie (wpisującej się doskonale w nowoczesne aranżacje), a nawet nawiązujące swoją stylistyką do naturalnych odcieni granitu.
 

Jakie noże do kuchni – Zestaw noży kuchennych GRANITEX

Na zdjeciu: Zestaw noży kuchennych GRANITEX
 

Wskazówka!
Zanim spojrzysz na wygląd, odpowiedz sobie na pytanie, jakich noży potrzebujesz i jeśli masz możliwość – sprawdź, czy dobrze leżą w dłoni (powinny być odpowiednio wyważone), zwłaszcza nóż szefa kuchni.

 

Ostrze i rękojeść

Ostrza noży kuchennych wykonuje się z różnych materiałów (m.in. stali, ceramiki, tytanu), jednak najczęściej spotykanymi są te ze stali nierdzewnej. Charakteryzują się one wysoką wytrzymałością i trwałością, ale żeby jak najdłużej służyły, trzeba o nie dbać – zmywać ręcznie (nie powinno się myć ich w zmywarce) i osuszać od razu po umyciu.
 

Jakie noże do kuchni – Nóż szefa kuchni 8

Na zdjeciu: Nóż szefa kuchni 8" STYLE
 

Rączki noży mogą być wykonane ze stali, ale nie tylko. Popularnością cieszą się również drewniane lub z tworzyw sztucznych z powłoką typu Soft Touch, gwarantującą pewny chwyt.
 

Jakie noże do kuchni – Zestaw noży kuchennych FINE

Na zdjęciu: Zestaw noży kuchennych FINE
 

Noże w bloku

Blok z nożami to bardzo wygodne rozwiązanie, które jednocześnie chroni ostrza przed niszczeniem. Ustawiony na kuchennym blacie sprawia, że noże są zawsze pod ręką, a dodatkowo podkreślają styl kuchni. Dzięki tej opcji łatwiej zachować porządek – noże zawsze są na swoim miejscu i nie trzeba przechowywać ich w szufladzie.
 

Jakie noże do kuchni – Zestaw noży w bloku MODERN

Na zdjęciu: Zestaw noży w bloku MODERN
 

Na rynku dostępne są różne wielkości bloków, ale najczęściej spotyka się zestawy z 5 nożami. W ich skład wchodzą:

  • nóż szafa kuchni albo Santoku,
  • nóż do pieczywa,
  • uniwersalny nóż kuchenny,
  • mały nóż do krojenia,
  • nóż do jarzyn/obierania.


Jakie noże do kuchni – Zestaw noży w bloku LOFT

Na zdjęciu: Zestaw noży w bloku LOFT
 

Noże pojedyncze

W zależności od potrzeb, noże możesz kupować oddzielnie, skupiając się wyłącznie na tych, które są niezbędne w Twojej kuchni lub stopniowo uzupełniać swoją kolekcję.
 

Jakie noże do kuchni – Nóż do wędlin 10

Na zdjęciu: Nóż do wędlin 10" PRECISION
 

Niezależnie od tego, ile czasu spędzasz na gotowaniu, jak często to robisz i na jakim poziomie zaawansowania aktualnie się znajdujesz, inwestycja w dobre noże to konieczność. Zwróć uwagę przede wszystkim na ich rozmiar, kształt, ostrze oraz styl. Dopasuj je do swoich potrzeb i kuchni, aby nie tylko spełniały swoją podstawową funkcję, ale też stanowiły atrakcyjny dodatek do wnętrza.

Zapoznaj się z poszczególnymi rodzajami noży oraz ich zastosowaniem.

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2022

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności