0

Płyta ceramiczna – jakie garnki wybrać?

Obecnie jedną z częściej wybieranych kuchenek jest płyta ceramiczna – trwała, wytrzymała i odporna na działanie czynników mechanicznych. To praktyczne urządzenie w sam raz do nowoczesnej kuchni. Jednak tak jak do każdej kuchenki powinno się do niej dobrać odpowiednie garnki.

Płyty ceramiczne działają prawie tak samo, jak indukcyjne – zasilane są energią elektryczną, ale nie wykorzystują zjawiska indukcji. Dzięki temu garnki nie muszą posiadać specjalnego dna ferromagnetycznego.
 

Zestaw garnków 9 el. SIMPLE

Na zdjęciu: Zestaw garnków 9 el. SIMPLE


Budowa i działanie płyt ceramicznych

Płyty wyposażone są w elementy grzejne – zazwyczaj stosuje się spirale elektryczne, rzadziej lampy halogenowe, umieszczone pod powierzchnią ceramiczną. Charakteryzują się doskonałym przewodzeniem ciepła i dużo szybszym działaniem niż kuchenki gazowe. Nagrzewane są wyłącznie pola grzejne (czas nagrzewania wynosi od kilku do kilkunastu sekund, w zależności od producenta), a pozostała powierzchnia jest chłodna. Pole grzejne po zdjęciu z niego garnka schładza się powoli, w przeciwieństwie do płyt indukcyjnych, które niemal od razu są zimne.

Dodatkowo płyty ceramiczne posiadają blokadę zapobiegającą włączeniu urządzenia np. przez dzieci, przyciski dotykowe oraz timer.

Zestaw garnków 6 el. PRIME

Na zdjęciu: zestaw garnków 6 el. PRIME


Jakie garnki wybrać do płyty ceramicznej?  

Najlepsze garnki do stosowania na płycie ceramicznej to takie z grubym, płaskim dnem o średnicy równej polom grzewczym. Jeśli idealnie je dobierzesz, ciepło zostanie równomiernie rozprowadzone po całej powierzchni naczynia, a Ty unikniesz strat energii. Gotowanie będzie szybsze i bardziej ekonomiczne.
 

Zestaw garnków 6 el. PRIME

Na zdjęciu: Zestaw garnków 6 el. PRIME
 

Garnki Gerlach z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/10 są wytrzymałe i odporne na korozję, uszkodzenia mechaniczne oraz wysoką temperaturę. Dzięki swoim właściwościom posłużą Ci przez wiele lat.

Wskazówka:
Jeśli masz wątpliwości, czy na pewno możesz używać wybranych garnków na swojej płycie grzewczej – zwróć uwagę na symbole umieszczone przez producenta na opakowaniu bądź na spodzie naczynia.


Płyty ceramiczne są tańsze od indukcyjnych. To jeden z wielu powodów, które decydują o ich zakupie. Wybierając płytę grzewczą, warto mieć na uwadze, że garnki muszą być do niej dostosowane – nie wszystkie są uniwersalne i pasują do różnych rodzajów kuchenek.

 

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2023

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności