0

Płyta ceramiczna – jakie garnki wybrać?

Płyty ceramiczne są praktycznymi urządzeniami, które doskonale współgrają z designem nowoczesnych i minimalistycznych kuchni. Charakteryzują się trwałością i wytrzymałością, ponieważ wykonane zostały z materiału ceramicznego, odpornego na działanie czynników mechanicznych. Płyty ceramiczne to częsty wybór konsumentów ze względu na ich szybkie nagrzewanie się oraz niższą cenę w porównaniu z płytami indukcyjnymi.

Jak działają płyty ceramiczne?

W odróżnieniu od płyt indukcyjnych, płyty ceramiczne, choć również zasilane w sposób elektryczny, nie wykorzystują zjawiska indukcji, związanego z działaniem pola elektromagnetycznego (dlatego też garnki nie muszą posiadać dna ferromagnetycznego).

Płyty ceramiczne składają się ze specjalnych elementów grzejnych: zazwyczaj ze spirali elektrycznych, rzadziej z lamp halogenowych, które znajdują się pod powierzchnią ceramiczną. Płyty ceramiczne doskonale przewodzą ciepło oraz charakteryzują się szybszym działaniem, niż kuchenki gazowe. Grzanie przebiega jedynie w obrębie pól grzejnych, reszta powierzchni płyty pozostaje chłodna. Tym samym płyta jest bezpieczna - istnieje mniejsze ryzyko poparzenia. Płyty posiadają również specjalną blokadę, zapobiegającą przypadkowemu włączeniu urządzenia przez dzieci. Dodatkowo, wyposażone są w przyciski dotykowe oraz timer, ułatwiające codzienne gotowanie.

Zestaw garnków 6 el. PRIME

Na zdjęciu: zestaw garnków 6 el. PRIME

Jakie garnki wybrać do płyty ceramicznej?  

Ze względu na fakt, że naczynie, znajdujące się na piecu zostaje ogrzane poprzez bezpośredni kontakt z płytą, garnki muszą mieć idealnie płaskie dno o średnicy równej średnicy pola grzewczego. Tylko wtedy uzyskamy równomierne rozprowadzanie się ciepła po powierzchni naczynia i unikniemy strat energii podczas przyrządzania potraw. Nasze gotowanie będzie szybsze, bardziej ekonomiczne, a zużycie energii elektrycznej niższe.

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na oznaczenia producentów odnośnie stosowania garnków na płytach ceramicznych. Garnki Gerlach zostały zaprojektowane w taki sposób, aby z łatwością gotować w nich potrawy na tego typu płytach. Płyta bez problemu wykrywa, znajdujące się na niej naczynie (jeśli postawimy na płycie garnek nieprzystosowany do gotowania na płytach ceramicznych, istnieje prawdopodobieństwo, że urządzenie nie rozpozna naczynia, bądź nie będzie funkcjonowało ono poprawnie przez cały czas gotowania). Dodatkowo, garnki Gerlach wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która sprawia, że nie tylko są one mniej podatne na uszkodzenia i deformacje, ale również dłużej utrzymują ciepło, oraz doskonale nadają się do mycia w zmywarce.

 

Nagrody
i wyróżnienia

© Gerlach 2020

Created by: Xann Marketing

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności